Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Belgische Centric-bestuurders stappen op

09 november 2007 - 13:313 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieCentric
Johannes van Bentum
Johannes van Bentum

Directeur David van Waesberghe en zijn vrouw Nancy Steels verlaten eind dit jaar hun post. Zij geven leiding aan de Belgische Centric-dochters Orqua, Centric Managed Services Antwerp en Centric Managed Services Brussels.

Directieleden David van Waesberghe en Nancy Steels vertrekken op 31 december 2007 als bestuurders van de Belgische dochterondernemingen van de Goudse ict-dienstverlener Centric. "Nancy en ik zijn ondernemers", zegt Van Waesberghe. "We hebben Orqua in 1998 opgericht in de garage van mijn ouders. Dat werd een succesverhaal. Vorig jaar besloten wij ons bedrijf te verkopen aan Centric, omdat onze dochter Véronique op komst was. De bedoeling was minder te werken."

De eerste 12 maanden na de overname bleken vrij rustig, er veranderde weinig. Maar de soap die ontstond rond de overname van het failliete Belgische ict-bedrijf Apem gooide het leven van Van Waesberghe en Steels overhoop. "We waren niet meer bezig met wat we graag deden – tussen onze mensen staan en contact hebben met klanten. We staken de laatste maanden onze tijd in contacten met curatoren en advocaten."

Geen goed gevoel

Werken binnen een groot bedrijf was de twee niet op het lijf geschreven. "Wij hebben nooit voor een werkgever gewerkt. Als je als ondernemer plots twee lagen boven je hebt en je moet de wil van iemand anders doordrijven, dan doe je dingen waar je geen goed gevoel aan overhoudt."

Is dat een steek naar Gerard Sanderink, de autoritaire ceo van Centric? "Ik heb veel respect voor de ondernemer Sanderink. Hij heeft ons niets in de weg gelegd. Maar van een afstand bekeken, zie je wel dat de cultuur van Centric een andere is dan die van Orqua. Wij zijn wat softer, wat Vlaamser …"

Tweede Orqua

Centric is inmiddels in gesprek met een opvolger, die binnenkort aan Van Waesberghe en Steels wordt voorgesteld. "We hebben het beste voor met de mensen van het voormalige Orqua, Gecotec en Apem."

Van Waesberghe en Steels keren niet terug in de ict-sector. "Wij zijn al vijf jaar actief met een vastgoedbedrijfje, Castello Rioja. Dat gaan we verder uitbouwen. Ik studeer daarvoor bij, ik volg een opleiding tot 'master in real estate'."

De ondernemers beloofden bij de verkoop van Orqua aan Centric niet opnieuw een ict-bedrijf te beginnen. "Ik ga zeker niks doen wat strijdig is met mijn contract. En bovendien was Orqua een voltreffer. Het is niet mijn ambitie om een tweede Orqua te creëren."

Van Waesberghe is getroffen door de reactie van werknemers op zijn vertrek. "Bij ons moesten de mensen hard werken. Ik dacht soms dat onze medewerkers ons zouden haten. Maar bij de aankondiging van ons vertrek heerste een rouwstemming. En de vele reacties die ik nadien gekregen heb, getuigen van veel respect."

Bron: Datanews.be

Meer over

Managed services

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Centric op ramkoers in België

    Verhuizing
    ActueelCarrière

    Centric doet Apem-medewerkers nieuw aanbod

    logo
    ActueelCarrière

    Centric biedt opstandige Belgen een baan

    logo
    ActueelCarrière

    Ex-Apem-personeel daagt Centric voor de rechter

    logo
    ActueelGovernance & Privacy

    Belgen beschuldigen Centric van fraude

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Centric koopt failliet Apem in België

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs