Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Strategy & Transformation » Digital Transformation

Rechter verklaart deel van Centric failliet

Voorzitter hamer
13 november 2007 - 16:19ActueelDigital TransformationCentric

Uit stukken van de rechtbank in Utrecht blijkt dat Centric Information Engineering, onderdeel van de Nederlandse automatiseerder Centric, op 7 november failliet is verklaard. Details ontbreken nog omdat zowel het bedrijf als de curator niet voor commentaar beschikbaar zijn.

Op 7 november heeft de Utrechtse rechtbank het faillissement uitgesproken over Centric Information Engineering. Dit bedrijf maakt deel uit van de Goudse ict-dienstverlener Centric die de laatste tijd geregeld onder vuur ligt. Zo zou de overname van het Belgische Apem door Centric niet volgens het boekje zijn verlopen en loopt er een strafrechtelijke procedure tegen topman Sanderink.

Het is nog onduidelijk hoe het faillissement tot stand is gekomen en wat de gevolgen zijn voor het personeel. Bij het bedrijf kon alleen een telefoniste melden dat het bedrijf een andere naam heeft gekregen, Centric Professional Services, maar verder was niemand voor commentaar beschikbaar. Ook de dienstdoende curator was dinsdagmiddag onbereikbaar.

Jaarcijfers

Uit jaarcijfers blijkt dat Centric Information Engineering in 2005 nog 214 werknemers had. Hoeveel dat er op dit moment zijn, is onduidelijk. In 2005, het meest recente jaar waarover de Kamer van Koophandel gegevens verstrekt, behaalde het bedrijf nog een nettowinst van bijna 190.000 euro. Dat is een winstgroei van een ton ten opzichte van een jaar daarvoor.

Volgens de website van het bedrijf komt Centric Information Engineering voort uit Pallas Automatisering BV, een onderdeel van HCS (1992) en een deel van de activiteiten van Management Share Benelux BV (1992). De onderneming werd later aangevuld met de activiteiten van Raet, Land Use Management (LUM 1992), het bedrijf LARC BV (1993) en de activiteiten van CCE Technische Software BV (1999). Ook vallen de soortgelijke activiteiten van Multihouse (Multihouse Professionals Services) onder Centric Information Engineering.

Aino

Bovendien zijn in oktober 2002 de medewerkers van het failliete Aino NV in dienst getreden bij Centric Information Engineering. Zij zien zich nu geconfronteerd met een nieuw faillissement.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Digital Transformation

    Waarom leren in digitale transformaties fundamenteel verandert

    Digital Transformation

    Kort: Tikkie deelde lintjes uit op Koningsdag, Zsolt Szabó adviseur van Accenture (en meer)

    Digital Transformation

    Kabinet trapt af voor slagvaardigere overheid

    Digital Transformation

    FME slaat alarm: digitalisering in mkb blijft achter  

    Digital Transformation

    Spoelstra Spreekt: Succes

    Google Big Tech
    Digital Transformation

    Liberty Global tekent deal met Google Cloud

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs