Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Digitale werkplek

‘Deutsche Telekom sjanst met EDS’

21 november 2007 - 10:18ActueelDigitale werkplekDeutsche TelekomEDS
Diederik Toet
Diederik Toet
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Er doen geruchten de ronde dat de Deutsche Telekom een bod wil uitbrengen op EDS. Dat meldt de financiële krant FT Deutschland. De Duitsers ontkennen het verhaal en bij EDS houdt iedereen de lippen op elkaar.

Telecomgigant Deutsche Telekom onderhandelt momenteel met EDS over een mogelijke overname van de ict-dienstverlener. De Duitsers zouden met een overname hun eigen automatiseringsbedrijf T-Systems willen versterken. Dat meldde de financiële krant FT Deutschland afgelopen dinsdag. De telecomaanbieder zou met de overname van een grote ict-dienstverlener in de voetsporen treden van KPN, die eerder dit jaar Getronics inlijfde.

Een woordvoerder van Deutsche Telekom ontkent in een gesprek met het zakenmagazine Forbes dat er plannen zijn voor overname van EDS. Bij het hoofdkantoor van EDS in Plano, Texas, wil niemand reageren op wat ze geruchten noemen. Ook de Nederlandse woordvoerder van de onderneming, Bas Winckels, houdt de lippen stijf op elkaar.

Weinig analisten zien de logica achter een eventuele overname van EDS door Deutsche Telekom. In de Dallas Morning Star, een kwaliteitskrant in de regio waar het hoofdkantoor van EDS is gevestigd, zegt analist Rod Bourgeois dat EDS zijn zaken juist moet uitbreiden en niet moet overdragen aan een andere partij. "EDS zou de ladder van de ict-dienstverlening moeten opklauteren, bijvoorbeeld door meer aandacht te schenken aan het op maat ontwikkelen van applicaties. Ook moet het zijn werkgelegenheid verplaatsen naar offshorelocaties. T-Systems zou hiervoor niet de juiste partij zijn." Tod Furniss, coo van het Everest Group adviesbureau, berekende dat door de overname een bedrijf zou ontstaan dat ongeveer even groot is als de dienstverleningstak van IBM.

Omslag

Voor het Duitse telecombedrijf zou een overname een flinke beleidsomslag betekenen. Eerder probeerde de onderneming juist zijn ict-dienstverleningstak T-Systems van de hand te doen. Toen werd echter geen geschikte koper gevonden. Voor een overname zouden de Duitsers waarschijnlijk ook een financiële investeerder moeten inschakelen. EDS heeft een geschatte marktwaarde van 10 miljard dollar (ruim 6,8 miljard euro).

Overigens sprak Computable kortgeleden uitgebreid met enkele topmannen van EDS over de strategie van de ict-dienstverlener.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe blijft jouw cloud bereikbaar en beheers je risico’s?

    Cloudcontinuïteit in de praktijk. Ontdek hoe je digitale continuïteit beter organiseert en risico’s beperkt.

    Computable.nl

    Eén beveiligingsstrategie voor mens, device en netwerk

    Een gids met inzicht in hoe gebruiker, apparaat en verbinding samen de beveiliging bepalen. Endpoint en gebruiker veilig verbonden.

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Pc-markt in mineur door tekorten aan geheugenchips

    Carrière

    Kort: Ad Nederlof deelt ondernemerslessen, security-incident bij Ahold Delhaize (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Gekaapte landex­ten­sies tonen hoe kwetsbaar dns blijft

    Cloud & Infrastructure

    Private equity OEP stapt in bij technologiedistributeur Nexora

    Overheid

    Belastingdienst draait overstap naar Microsoft 365 terug

    IT Industry news

    Panasonic viert dertig jaar Toughbook met nieuwe ai-rugged devices

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs