Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

3522 verbeterpunten voor standaardisering OXML

23 november 2007 - 15:56ActueelInnovatie & TransformatieMicrosoft

Voordat kan worden gestemd over ISO-erkenning van Microsofts OpenXML-bestandsformaat, moeten ruim 3500 bezwaren worden weerlegd. De stemming is aanstaande februari, dus haast is geboden.

In de procedure voor erkenning van het OpenXML-bestandsformaat door ISO, de wereldwijde organisatie voor standaardisering, zijn maar liefst 3522 bezwaren aangetekend tegen OXML. Dat schrijft Brian Jones op zijn weblog.

Jones is als enige Microsoft-medewerker rechtstreeks betrokken bij ECMA International, het orgaan dat namens Microsoft het bestandsformaat beheert en zich hard maakt voor ISO-erkenning ervan. ECMA moet alle bezwaren voor 14 januari aanstaande weerleggen om te voorkomen dat de stemming over de erkenning niet doorgaat. De stemming onder de leden van de ISO-organisatie staat gepland eind februari 2008.

Beantwoord

Jones schrijft dat ECMA inmiddels 662 bezwaren heeft beantwoord, velen met een concreet oplossingsvoorstel. De antwoorden mogen volgens hem van de ISO-organisatie echter niet worden openbaargemaakt. Hij verwacht dat ECMA de resterende bezwaren voor half januari kan behandelen.

Het OpenXML-bestandsformaat, door Microsoft ontwikkeld en standaard in diens applicatiepakket Office 2007, werd aan het eind van afgelopen zomer ook al ter stemming aangeboden bij de ISO-organisatie. Omdat veel nationale deelnemers van de ISO toen besloten om niet te stemmen, kon het bestandsformaat niet worden erkend. Er werd afgesproken om in februari een nieuwe stemming te houden, op voorwaarde dat alle bezwaren tegen die tijd door de ECMA waren weerlegd.

Kritiek

De afgelopen jaren uitten veel partijen scherpe kritiek op het idee om OpenXML tot standaard te verheffen, omdat het te veel aan Microsoft-producten zou zijn opgehangen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs