Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Europese e-bibliotheek eind 2008 van start

30 november 2007 - 09:42ActueelCarrièreEuropese Commissie
Diederik Toet
Diederik Toet

Vanaf volgend najaar zullen de belangrijkste archieven, musea en bibliotheken in Europa via een digitaal toegangspunt worden ontsloten. De plannen daartoe liggen op schema, liet de Europese Commissie eerder deze week weten.

De Europese digitale bibliotheek is weer een stap dichterbij gekomen, nu er eerder deze week een speciale stichting voor in het leven is geroepen. Met de stichting worden eerdere afspraken tussen een groot aantal Europese musea, bibliotheken en archieven concreet gemaakt. Er wordt namelijk al meer dan twee jaar gesproken over zo’n project. De opzet van de bibliotheek wordt geleid door de Duitse nationale bibliotheek en uitgevoerd in opdracht van de Europese Commissie.

Erfgoed

Met de e-bibliotheek wil de Europese Commissie een gemeenschappelijk digitaal toegangspunt creëren voor het culturele erfgoed in Europa. "De burgers van Europa moeten allemaal van ons rijke culturele erfgoed kunnen genieten", zegt eurocommissaris Viviane Reding. "Het toont de bereidheid van de culturele instellingen om samen te werken en hun collecties online beschikbaar en doorzoekbaar te maken."

Het is de bedoeling dat een eerste versie van de e-bibliotheek in november 2008 beschikbaar komt. In die versie zouden tenminste twee miljoen boeken, foto’s, kaarten, archiefrecords en filmmateriaal zitten. De organisatie verwacht dat de bibliotheek tegen 2010 meer dan zes miljoen stukken bevat. Steeds meer instellingen zouden gaan deelnemen aan het initiatief.

Er zijn twee zaken die nog roet in het eten kunnen gooien: de financiering en de auteursrechten. De stichting is druk bezig om hier oplossingen voor te vinden.

Meer over

ECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    2 reacties op “Europese e-bibliotheek eind 2008 van start”

    1. Fleur Stigter schreef:
      30 november 2007 om 14:02

      De link in de tekst verwijst naar EDLproject niet naar EDLnet:

      “EDLproject” is een project van The European Library (www.TheEuropeanLibrary.org). Dit project richt zich vooral op de integratie van 9 nationale bibliotheken in The European Library. Dankzij EDLproject zullen binnenkort alle EU landen lid zijn van The European Library.

      “The European Library” geeft toegang tot de gecombineerde bronnen van de nationale bibliotheken uit heel Europa. The European Library is een dienst van de Consortium of European National Librarians (CENL).

      De “European digital library” (EDL) zal toegang geven tot bibliotheken maar ook tot musea, archieven, audio-visuele instellingen en allerlei andere culturele instituten uit heel Europa.

      “EDLnet” is het voorportaal tot de creatie van EDL. “Consistent with the i2010 digital library initiative, EDLnet will build consensus to create the European Digital Library.”

      Meer informatie over EDLnet: http://www.digitallibrary.eu/edlnet/

      Login om te reageren
    2. Diederik Toet Computable schreef:
      30 november 2007 om 16:17

      De tekst bevatte inderdaad niet de juiste link. Dit is inmiddels aangepast. De site van de Europese digitale bibliotheek, waarover dit artikel gaat, is te vinden op http://www.digitallibrary.eu/edlnet/

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Systeembeheerder blaast rechtszaak Coornhert af

    ActueelCarrière

    Kort: Kabinet steekt 430 miljoen in techindustrie, Defensie werft hackers (en meer)

    AchtergrondCarrière

    ‘Mbo’ers willen de it in, maar stagemuur houdt ze tegen’

    OpinieData & AI

    Van uitvoerder naar regisseur: hoe ai werk en talent samenbrengt

    Eddie van Marum
    Carrière

    Hoe de overheids-it minder afhankelijk wordt van externen

    M&A, Fusie & Overname
    ActueelSecurity & Awareness

    Cybersecurity is business

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs