Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Iris koopt Docutec

30 november 2007 - 13:003 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieDocutec

Iris Group, dat onlangs nog Morningstar Systems overnam, maakt bekend honder procent aandelen van Docutec AG, een Duits bedrijf gevestigd in Aken, te hebben verworven.

Docutec werd in 1997 opgericht en is een uitgeversbedrijf van software voor intelligente documentherkenning die sterk gericht is op automatische factuurherkenning en documentclassificatie.

Pierre De Muelenaere, President & CEO van Iris Group: "Wij hebben Docutec in onze sector geïdentificeerd als één van de meest innovatieve bedrijven in Duitsland met een uitstekende reputatie. Het bedrijf heeft een krachtig netwerk van partners opgebouwd, zoals WMD, Henrichsen, Easy, Banctec, Unisys, enz. Met oplossingen voor het lezen van facturen, digitale mailrooms en andere toepassingen voor het lezen van documenten heeft het bedrijf het vertrouwen gewonnen van prestigieuze klanten. Met deze overname zal Iris zijn aanwezigheid op de professionele markten in Duitsland aanzienlijk verstevigen. Daarnaast zal Iris de marketing van de technologieën en producten van Docutec wereldwijd bespoedigen."

Etienne Van de Kerckhove, CEO van de Iris-groep: "Het team van Docutec bestaat uit 30 ervaren en talentvolle mensen. In 2006 bedroegen de inkomsten ongeveer 3,7 miljoen euro en werd een goede en toenemende rentabiliteit genoteerd. Docutec wil haar inkomsten en winst in 2007 en daaropvolgende jaren doen groeien. Omdat de overname tegen het einde van het jaar plaatsvindt, zal de bijdrage van Docutec aan de cijfers van Iris voor 2007 onbelangrijk zijn. Wij vertrouwen erop dat Docutec vanaf 2008 een positieve bijdrage zal leveren aan de resultaten van Iris."

Guenter Hensges, CEO van Docutec: "Op een consoliderende markt waar alleen enkele grote spelers succesvol zullen blijken, hebben we in Iris de best mogelijke partner gevonden. Iris is een toonaangevend bedrijf op het vlak van automatische documentherkenning en documentbeheer. Het is een innovatief bedrijf met een sterk portfolio van technologieën en oplossingen voor hoogwaardige scanning en herkenning. De technologieën van Iris en Docutec zijn bijzonder complementair en zullen worden samengevoegd zodat wij onze partners en eindgebruikers in de nabije toekomst aanzienlijke voordelen kunnen bieden."

Leo Vondenbusch, Sales manager van Docutec: "Iris en Docutec hebben talrijke synergieën die ze kunnen implementeren. Wij zijn ervan overtuigd dat de krachtige technologieën van Docutec met succes op een wereldwijde markt kunnen worden verkocht. Iris beschikt al over een internationale structuur en een partnernetwerk die onze ontwikkelingen meteen een nieuwe stimulans kunnen geven. Onze knowhow en vakkennis worden gewaardeerd door de meest veeleisende klanten, terwijl Iris meer dan 1.000 grote accounts heeft die hun producten en oplossingen gebruiken in landen waar Docutec tot nog toe niet aanwezig was.  "

Ralf Schröder, CFO van Docutec: "Wij zijn bijzonder opgetogen dat wij voortaan met Iris kunnen samenwerken en dat Docutec nu kan groeien naar een volgend niveau. De twee teams passen uitstekend bij elkaar en willen met een gedeeld enthousiasme een werkrelatie voor de lange termijn opbouwen – met de ontwikkeling van krachtige technologieën en producten voor een wereldwijde distributie. De samenwerking zal worden vergemakkelijkt door de zeer korte afstand tussen het primaire R&D-centrum van Iris en de kantoren van Docutec."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    China bezit krachtigste su­per­com­pu­ter ter wereld

    Innovatie & Transformatie

    Prosus lanceert ai-tools voor ‘niet-it’ers’

    Innovatie & Transformatie

    Ai-model met ruim 400 miljard parameters wint Europese ai-competitie

    Data & AI

    Wat loopt er mis bij Accenture?

    Innovatie & Transformatie

    Rotterdam gaat quantumbeveiligde communicatie in de praktijk testen

    Innovatie & Transformatie

    Max Wellings CuspAI hengelt 400 miljoen binnen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs