Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Data & AI

Datawarehouse-specialist zoekt partners

10 december 2007 - 10:393 minuten leestijdActueelData & AIilluminate

Het Spaanse bedrijf illuminate Solutions levert sinds 2005 een nieuw type Data Warehouse DBMS. Het bedrijf heeft sinds 1 juli ook een kantoor in Nederland. illuminate zoekt nu naar implementatie- en technologie partners.

Dit zegt Frans Wauters, chief marketing officer (cmo) van illuminate. Wauters vertelt: "illuminate is gebouwd op basis van een zelf ontwikkelde database structuur genaamd "value-based storage". Dit database model is speciaal ontworpen voor de analyse van grote hoeveelheden data. Hierdoor is illuminate aanmerkelijk sneller en flexibeler dan traditionele relationele databases. illuminate werkt samen met alle belangrijke front-end producten en kan worden toegepast als snelle data warehouse/data mart binnen bestaande Business Intelligence (BI)-omgevingen. Naast haar database levert illuminate een eigen set van BI front-end tools en tools voor de ontwikkeling van maatwerk BI-applicaties. illuminate wil zich 100 procent blijven focussen op de ontwikkeling en verkoop van haar software. Daarom bouwt illuminate actief aan een netwerk van innovatieve business partners".

"Voor de implementatie ondersteuning van deze nieuwe technologie zijn we op zoek naar dienstverleners die zijn gespecialiseerd in het uitvoeren van data warehousing en business intelligence projecten", zegt Wauters. "Illuminate richt zich in de Benelux op organisaties in het midden en hoger segment. We complementeren hier de traditionale SQL-gebaseerde database systemen die door hun inflexibele structuur minder goed geschikt zijn voor ad-hoc queries en/of analytische vraagstukken. Hiernaast richten we ons op bedrijven die op zoek zijn naar een geheel nieuwe, eenvoudig te implementeren, complete data warehouse/business intelligence oplossing. "

"We zoeken verder naar software partners die op basis van onze technologie razendsnelle en flexibele business intelligence oplossingen willen bouwen en dit onder een eigen productnaam in de markt willen zetten (oem)", vervolgt Wauters "Daarnaast is het streven om zo snel mogelijk samen met software partners verticale- en horizontale BI-oplossingen te bieden die de marktkennis van deze partners en de technologische voorsprong van illuminate combineren. "

Tot slot zoekt illuminate innovatieve en gedreven hardware partners, aldus Wauters. "Die met betrekking van onze technologie willen laten zien dat ook zware data warehouse toepassingen, die nu kostbare speciale hardware of zelfs zogenaamde data warehouse appliances vereisen, uitstekend kunnen draaien op gewone low-cost, off-the-shelf, standaard Intel-based hardware."

illuminate Solutions is een Spaans bedrijf uit Barcelona met europese ambities. De chief architect en een van de oprichters, is de amerikaan Joe Foley, al meer dan 20 jaar een authoriteit op datawarehouse gebied. Sinds 1 januari 2007 is het Spaanse hoofdkantoor versterkt met nieuw management, bestaande uit 3 Nederlanders met elk bewezen ervaring in het snel laten groeien van ICT bedrijven: Jos Dikhoff (ceo), Gerhard van der Zwan (cfo), en Frans Wauters (cmo). De huidige strategie van illuminate is gericht op het snel internationaal uitrollen van het product en het bedrijf over Europa. Naast Spanje ligt dit en volgend jaar de focus op Nederland en Frankrijk. Het Nederlandse kantoor is geopend op 1 juli in Bodegraven en wordt geleid door Richard Lagrand, die hiervoor succesvol was bij Exact en Seagull. Meer informatie over het bedrijf is te vinden op www.i-lluminate.com.  

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AI Agents

    Incentro eerste officiële LangChain-pa...

    AI-agents bouwen is één ding. Ze betrouwbaar in productie krijgen is iets anders. Als eerste officiële Platinum LangChain-partner in Nederland helpt Incentro organisaties nu ook lokaal met enterprise-implementaties, licenties en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Nvidia knuffelt Hugging Face

    Data & AI

    TomTom geeft ai-agenten beter beeld van het verkeer

    IT Strategy & Governance

    Kort: Exact komt met financiële ai-assistent, HPE werkt nauwer samen met Oracle (en meer)

    Data & AI

    Kort: Stop met Qualtrics, Moll nieuwe ceo SLTN (en meer)

    Digitale werkplek

    Kester Capital neemt belang in Databalance

    Data & AI

    Uber-chauffeurs dagen Uber voor rechter om algoritmes

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs