Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

SOA: Oplossing of Middel?

23 december 2007 - 01:01OpinieCloud & Infrastructuur
ir. Michael Widjaja
ir. Michael Widjaja

De verwachtingen bij een SOA implementering sluiten in de praktijk niet altijd aan met de resultaten die men aan het eind van het traject verkrijgt. Vele bedrijven verwachten namelijk dat ze met een SOA traject een complete oplossing geïmplementeerd krijgen. SOA moet men echter niet als oplossing zien, maar meer als een middel.

Als een bedrijf een oplossing wil hebben, dan moet men bijvoorbeeld kijken naar een ERP software pakket. Dan krijg je een oplossing met een compleet ingerichte business data architectuur, tooling en voor-geconfigureerde bedrijfsprocessen of templates. Een bedrijf hoeft alleen maar de hardware aan te schaffen, de software erop te installeren en dan kan men in principe gelijk aan de slag. Het duurt dan nog wel een aantal projecten voordat men de processen optimaal geconfigureerd heeft, maar men heeft in ieder geval vanaf het begin een complete oplossing in huis.

SOA geeft dit echter niet. Of in ieder geval niet direct. SOA zoals de acronym aangeeft is een architectuur. Het geeft de architectuur en de tooling, maar niet ingerichte voor-geconfigureerde bedrijfsprocessen. De bedrijfsprocessen moeten van gronds af aan opgezet worden en zorgen dat die aan de lange termijn visie voldoen.

SOA heeft echter wel een twee grote voordelen ten opzichte van een pakket implementering. Men behoudt enerzijds namelijk de investeringen in reeds bestaande bedrijfssystemen en applicaties. Een SOA maakt het mogelijk processen te orchesteren en monitoren over verschillende heterogene platformen zonder de bestaande systemen weg te migreren, omdat deze legacy systemen door de SOA standaardisatie makkelijk ontkoppeld kunnen worden. Anderzijds is men met een SOA niet gebonden aan de boundaries van het software pakket. SOA overstijgt een applicatie platform en richt zich op end-to-end bedrijfsprocessen.

Evolutioncp2 En dat is natuurlijk niet zo verwonderlijk als men naar de evolutie kijkt hoe applicatie ontwikkeling zich heeft ontwikkeld van de monolitische applicaties in de zeventige jaren naar geïntegreerde applicatie platformen met Enterprise Architectuur Integratie (EAI) in de 90's tot de introductie van composiete applicaties van nu. En SOA is hier alleen het middel en de lijm tussen de horizontale applicatie platformen en de verticale departement overkoepelende bedrijfsprocessen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meer over

ArchitectuurSOA

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Computable-panel eens over einde SOA-hype

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs