Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Vervanging hardware bespaart meeste energie

31 december 2007 - 11:14ActueelCloud & Infrastructuur

Ict-aanbieders laten geen moment voorbij gaan te wijzen op mogelijkheden om het energieverbruik van datacenters te verlagen. In Nederland overheersen onder it-managers echter de nuchtere geluiden. Energiebesparing is onderdeel van het beleid, maar het meeste resultaat wordt vooralsnog geboekt met zuiniger hardware.

Robert Borst, ict-manager van Brabantia in Waalre, vertelt: "Nog niet zo lang geleden hebben wij onderzocht of de warmte die onze serverruimtes voortbrengen te gebruiken is voor het in de winter verwarmen van onze kantoren. Al snel kwamen we echter tot de ontdekking dat de warmteproductie van onze servers en andere hardware in het niet viel bij wat onze industriële afdelingen voortbrengen."

Hype

Eco is een hype, meent Borst. "Natuurlijk is energiebesparing belangrijk, dat hoort nu eenmaal bij duurzaam ondernemen. Maar we moeten er wel verstandig mee omgaan. Kijk niet alleen naar ecologie, maar ook naar economie. De introductie van virtualisatie betekende bij ons bijvoorbeeld dat we het aantal servers konden terugbrengen van vijfenveertig naar vijf. Dat leverde een forse besparing op van het elektriciteitsverbruik."

Theoretisch

"Energiebesparing is belangrijk, maar het staat bij ons niet erg hoog op de agenda", vertelt Kees van Moorsel, manager ICT van zorgverzekeraar Azivo in Den Haag. "Het meten van het elektriciteitsverbruik in ons datacenter is ook erg lastig, omdat we daar geen aparte meters hebben. We kunnen dus hooguit het theoretisch verbruik berekenen. De business ziet lagere energiekosten ook niet als een concurrentievoordeel. Financieel is de impact van het elektriciteitsverbruik te klein om onze kosten per polis substantieel te verlagen, terwijl een groen imago in deze markt klanten ook niet direct zal aanspreken."

Toch gaat het energieverbruik bij Azivo eerder omlaag dan omhoog. "Wij vervangen de hardware in ons datacenter iedere drie jaar. Hoewel we het niet precies hebben uitgerekend, weet ik wel dat de servers die wij nu gebruiken beduidend zuiniger zijn dan de vorige generatie."

Lees ook het uitgebreide verhaal ‘Energiebesparing slaat nog niet aan’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Siam in de praktijk: 4 valkuilen (én oplossingen)

    Overname M&A
    Security & Awareness

    Kort: Weer diverse overnames, Zander Labs wint Tech Fast 50 (en meer)

    KPN Datacenter, 1 A. Hofmanweg, Haarlem
    Innovatie & Transformatie

    KPN investeert tot 2030 vijf miljard in digitale infrastructuur

    Cloud & Infrastructuur

    Ndr-specialist ExtraHop komt naar Benelux

    Cloud & Infrastructuur

    Wie weet welk poortje open staat?

    Cloud & Infrastructuur

    Kyndryl lijft Solvinity in

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs