Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Nederland wil geen Europese telecomautoriteit

04 januari 2008 - 11:19ActueelCloud & InfrastructuurACM
Rian van Heur
Rian van Heur

Staatssecretaris Frank Heemskerk van Economische Zaken ziet een Europese OPTA niet zitten. Een Europese telecomautoriteit leidt volgens hem tot meer bureaucratie en is niet nodig.

Nederland is geen voorstander van een Europese telecomautoriteit. Dat schrijft staatssecretaris van Economische Zaken Frank Heemskerk in een brief aan de Tweede Kamer. Heemskerk reageert met deze brief op een voorstel van Eurocommissaris Viviane Reding die een Europese toezichthouder wil oprichten. Volgens Reding is er behoefte aan gezamenlijk toezicht en collectieve regels omdat telecombedrijven steeds vaker in meerdere Europese landen actief zijn. 

Volgens Heemskerk verschillen de marktomstandigheden binnen de EU-lidstaten aanzienlijk. Dat vraagt volgens de politicus om toezicht die per land geregeld is. De oprichting van een gezamelijke autoriteit zou ook tot te veel bureaucratie leiden. Heemskerk ziet de noodzaak van een Europese regulator niet: "Er is tot op heden slechts een beperkt aantal voorbeelden: verdeling van frequenties voor satellietnetwerken, mobiele communicatie in vliegtuigen en boten, Europese nummers (116, ETNS10) waarbij Europese regelgeving voordelig kan zijn. Bij deze onderwerpen is vaak al sprake van nationale uitvoering", aldus Heemskerk in zijn brief aan de Tweede kamer.

Reding probeerde vorig jaar ook al een Europese telewaakhond op te richten maar gesprekken met de nationale telecomautoriteiten, zoals de OPTA, liepen toen op niets uit. Ook nu verzetten meerdere Europese lidstaten zich tegen het voorstel. Naast Nederland zijn ook Duitsland, Spanje en Polen tegen.

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Eén reactie op “Nederland wil geen Europese telecomautoriteit”

    1. Frederik B schreef:
      4 januari 2008 om 12:43

      Dat er voor Nederland niet veel voordeel zit in een Europese telecomautoriteit is best wel mogelijk, maar OPTA heeft in Nederland veel meer macht dan bijvoorbeeld zijn Belgische tegenhanger BIPT. Belgie heeft wel nood aan een Europese telecomautoriteit. Waarom? De twee grootste telecomoperators (ook de duurste en de slechtste qua service) zijn Belgacom (& dochterbedrijf Proximus) en Telenet. Waarom Belgie er zelf niets aan (kan?) doet? Simpel! Belgacom is een ex-overheidsbedrijfs, en de Belgische staat is nog steeds een van de grootste aandeelhouders. En Telenet? De grootste aandeelhouder daar is een Vlaamse Gewest… Waarom zouden politici zelfs nog maar denken om Belgacom en Telenet de dwingen tot redelijkheid… Triest…

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Reding pleit voor Europese FCC

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Heemskerk spreekt met EU over telecomwaakhond

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs