Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Intel nu ook in New York aangeklaagd

11 januari 2008 - 10:02ActueelGovernance & PrivacyAMDIntel

De openbaar aanklager van de staat New York Andrew Cuomo heeft een onderzoek ingesteld naar antitrustpraktijken bij chipfabrikant Intel. Cuomo gaat onderzoeken of Intel het mededingingsrecht heeft geschonden in zijn concurrentiestrijd met AMD.

Cuomo heeft Intel gedagvaard om informatie over te dragen. Uit die informatie moet blijken of Intel zijn klanten heeft benadeeld met de verkoop van zijn chips. Ook wil Cuomo weten of Intel zijn klanten heeft betaald om exclusieve leverancier te mogen zijn. Een derde vraag is of Intel concurrenten op illegale wijze uit de distributiekanalen geweerd heeft.

De dagvaarding volgt op een voorlopige analyse, die blijkbaar aanleiding gaf voor dit grootschalige onderzoek. "Het beschermen van eerlijke en open concurrentie op de processormarkt is belangrijk voor New York, de Verenigde Staten en de rest van de wereld. Bedrijven en consumenten wereldwijd moeten de mogelijkheid hebben om de beste producten te kunnen kiezen voor de beste prijs. Alleen eerlijke concurrentie maakt dit mogelijk.", zegt Cuomo in een persverklaring.

Intel heeft de ontvangst van de dagvaarding inmiddels bevestigd en  beloofd aan het verzoek van Cuomo voldoen. De fabrikant is er zelf van overtuigd dat het binnen de grenzen van de wet opereert.

Ook in Europa wordt Intel aangeklaagd voor het schenden van het mededingingsrecht. De Europese commissie heeft het bedrijf ervan beschuldigd computerfabrikanten te betalen voor het vertragen of het afzien van de verkoop van AMD-machines en het verkopen van zijn serverchips onder de kostprijs aan grote klanten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    privacy
    Governance & Privacy

    Nieuwe Europese richtlijnen voor platforms en privacy

    ai hallucineren
    Data & AI

    Hoe voorkom je ai-hallucinatie?

    Data & AI

    Hoe tem je een ai-agent?

    Data & AI

    Discovery Museum en CGI presenteren interactieve expo over ai

    Governance & Privacy

    Norea onderstreept waarschuwing soevereiniteit AFM en DNB

    Data & AI

    Niet te snel de sleutels aan agents geven

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs