Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Atos Origin moet zelfstandigheid opgeven’

21 januari 2008 - 10:36ActueelInnovatie & TransformatieAtos
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Atos Origin moet zijn zelfstandigheid opgeven en opgaan in een groter geheel. Dat stellen de hedgefondsen Centaurus en Pardus Capital die samen goed zijn voor een aandeel van twintig procent in de Nederlans-Franse ict-dienstverlener.

Hedgefonds Centaurus en het Amerikaanse Pardus Capital Management, samen goed voor een aandeel van meer dan 20 procent in Atos Origin willen dat de Nederlands-Franse ict-dienstverlener zijn zelfstandigheid opgeeft en opgaat in een groter geheel. Centaurus topman Oppetit zegt tegen de Franse zakenkrant Les Echos: "Atos is een mooi bedrijf, met getalenteerde mensen en een goede clientèle, maar strategisch is het kansloos. Het bedrijf is te klein om een generalist te zijn, terwijl het niet gespecialiseerd genoeg is om in nichemarkten een positie te verwerven. Daarom denken we dat de strategie opnieuw tegen het licht gehouden moet worden."

De topmannen van de hedgefondsen sluiten niet uit dat zij proberen de controle over het bedrijf te krijgen als Atos ‘geen rekening houdt met de wensen van zijn belangrijkste aandeelhouders’.

Raad van Bestuur

De twee durfkapitalisten zetten ook in op een zetel in de raad van bestuur van Atos Origin. Deze zomer blies de bedrijfstop van Atos Origin gesprekken met potentiële partners af en maakte bekend zijn strategie zelfstandig uit te voeren.

Atos Origin heeft nog niet op het bericht gereageerd.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    2 reacties op “‘Atos Origin moet zelfstandigheid opgeven’”

    1. Joan schreef:
      21 januari 2008 om 12:56

      Was het niet zo dat deze Centaurus topman bij Stork met dezelfde argumenten kwam? Dit heeft mi niets met nichemarkt of positie te maken, maar met keiharde valuta en de waarde van het concern bij verkoop. Het is voor deze heren slechts “een speeltje” dat winst moet opleveren, waarbij de realiteit vaak niet in hun straatje past. Als dat het geval is roepen ze iedere keer weer: “Dat zij proberen de controle over het bedrijf te krijgen als het bedrijf ‘geen rekening houdt met de wensen van zijn belangrijkste aandeelhouders’. Ik hoop dat ATOS net zo reageert als Stork en dat deze heren, net als bij Stork, een pas op de plaats moeten maken.

      Login om te reageren
    2. DiRadical schreef:
      21 januari 2008 om 15:23

      Ik vraag me af wie Atos Orign dan zou moeten kopen. Volgens mij zijn de Europese ict-dienstverleners niet groot genoeg.
      Of Cap en AO moeten gaan fuseren om de Indiers buiten de deur te houden. (Zou de NMA dat wel toestaan?)

      Verder gaan er natuurlijk al een paar jaar geruchten (zoals Deutsche Telecom(T-Systems), HP en nog een paar andere).

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Wat maakt een bedrijf een échte High Performer?

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs