Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Atos Origin geeft meer inzicht in beloningstructuur

22 februari 2008 - 09:063 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieAtos

Ict-dienstverlener Atos Origin gaat de beloningsstructuur van de variabele loonsverhogingen inzichtelijker maken. Voor het einde van dit jaar moet voor werknemers duidelijker worden waarom ze een bepaald percentage loonsverhoging krijgen. Dat zegt Hans Blom, directeur Human Resources, in een toelichting op de gestaakte cao-onderhandelingen.

Atos Origin gaat de beloningstructuur van de gedifferentieerde (variabele) loonsverhogingen inzichtelijker maken. Dat doet het bedrijf na klachten van de centrale ondernemersraad (cor) en vakbondsleden. De vakbondsleden en cor staan niet per definitie negatief tegenover individuele beloning, maar vinden het kwalijk dat Atos Origin geen inzicht geeft in de berekening van die individuele loonsverhogingen. De bonden eisen opheldering over de beloningsmatrix.

Hans Blom HR-director Atos Origin Nederland: "Ik kan me bij die kritiek wel iets voorstellen. We werken aan een beloningssysteem dat transparanter is, dat moet eind dit jaar zijn doorgevoerd." Blom benadrukt dat Atos Origin tijdens de cao-onderhandelingen de vakbonden heeft voorgelegd om gezamenlijk een convenant over de beloningsstructuur op te stellen. Volgens de personeelsfunctionaris is het nooit tot samenspraak gekomen omdat de bonden uit onmin over een ander conflictpunt, loonontwikkeling, de tot dan toe gemaakte cao-afspraken hebben verworpen.

CAO-onderhandelingen gestaakt

De cao-onderhandelingen tussen de vakbonden en Atos Origin zijn stukgelopen op een onoverkoombaar meningsverschil over loonontwikkeling. De bonden eisen een minimale loonsverhoging van 3,5 procent per jaar. Atos Origin wil een variabele salarisverhoging afspreken. Volgens de ict-dienstverlener zorgt differentiatie in salarissen ervoor dat het bedrijf beter kan inspelen de verschillende marktomstandigheden bij divisies.

Het bedrijf is ruwweg opgedeeld in een consultants-onderdeel, system integrator divisie (onder andere softwareontwikkeling) en managing operations (bijvoorbeeld netwerk- werkplekbeheer). Een vaste percentage loonsverhoging voor werknemers bij de verschillende bedrijfsonderdelen zou nadelig zijn in concurrentie met andere ict-bedrijven.

Blom: "Atos Origin, dat sinds 1998 cao’s afsluit met sociale partners, heeft tot nu toe loonontwikkeling altijd buiten de onderhandelingen gehouden. We hechten aan een flexibele beloning van onze medewerkers om zo aansluiting te houden op de ontwikkelingen in de zeer competitieve ict-markt en werkgelegenheid te kunnen waarborgen." De woordvoerder van de automatiseerder zegt dat de werknemers een gemiddelde loonsverhoging biedt van 4,5 procent wordt geboden. De bonden eisen een vaste minimale loonstijging van 3,5 procent.

Leasetarieven verhoogd

Atos Origin heeft door het conflict over loonontwikkeling de onderhandelingen over de cao voor 2008 gestaakt. De vakbonden beraden zich op acties. De overeengekomen afspraken over secundaire arbeidsvoorwaarden die tijdens de onderhandelingen zijn bereikt, zoals flexibilisering van arbeidsvoorwaarden, keuzebudget, preventief gezondheidsbeleid en levensbewust personeelsbeleid, komen te vervallen.

Door de impasse blijven de arbeidsvoorwaarden van de cao van 2007 van kracht. De automatiseerder houdt wel vast aan de verhoging van de leasetarieven. Die gaan gemiddeld met 10 procent omhoog.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Samenvoegen
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Vier grootste gemeenten werken samen om digitalisering uit te voeren

    OpinieData & AI

    Ai bouwt de slimme stad van morgen

    OpinieData & AI

    Van realtime-ai tot slimme processen: de rol van ai-agenten

    ASML
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ASML: chipvraag blijft hoog, maar geopolitiek benauwt

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Oracle steekt miljard in ai- en cloudinfrastructuur NL en Caribisch gebied krijgt eigen cloud (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs