ICT-ers weigeren zich voor het merendeel druk te maken over de gevolgen van de kredietcrisis. Dat is de uitkomst van een rondvraag onder de deelnemers aan de First Life IT Borrel van 12 februari in Restaurant Dauphine in Amsterdam.
De IT-sector blijft optimistisch. Meer dan de helft van de respondenten was het oneens met de stelling "Zakelijk gezien ga ik in 2008 zeker last krijgen van de gevolgen van de mondiale kredietcrisis." Bij de vorige peiling in januari waren dat er meer: 2 op de 3 (67%). Het aantal mee-eens stemmers was nu 3 op de 10, vorige keer was dit 2 op de 10.
"We hebben dezelfde vraag met een tussenperiode van een maand aan de dezelfde doelgroep voorgelegd. In die maand is weer veel meer bekend geworden over de effecten van de kredietcrisis. We wilden weten of het sentiment daardoor is omgeslagen. Dat blijkt maar ten dele het geval. Het aantal pessimisten is toegenomen, maar heeft niet de overhand." Dat zegt Victor de Pous, initiator van de First Life netwerkevenementen voor de ICT-sector.
Sfeerbeelden van de nieuwjaarsreceptie zijn te vinden op de website van First Life:
De eerstvolgende First Life IT-borrel wordt gehouden op 11 maart op de entresol van Café Restaurant Dauphine in Amsterdam, van 17.00 tot 19.00 uur. Aanmelding voor deelname is noodzakelijk (www.firstlife-net.nl)
De First Life IT-borrels staan open voor iedereen die werkzaam is in het IT-domein, dat wil zeggen zowel medewerkers van gebruikersorganisaties als van leveranciers en dienstverleners van en rondom digitale technologie. Ook zelfstandigen en bijvoorbeeld studenten die een IT-gerelateerde studie volgen, zijn welkom op First Life.