Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

Product: IBM System z10 mainframe

27 februari 2008 - 09:43ActueelCloud & InfrastructureIBM

IBM introduceert het System Z10 mainframe en zet daarmee een streep onder zijn ‘9’-tijdperk van mainframes (system 3090, 9xxxx, z9x). Met de Z10 wil IBM inspelen op de trend naar de ‘new enterprise datacenters’ waar consolidatie, virtualisatie, lagere kosten (beperking energieverbruik) en een makkelijker beheer belangrijke items zijn.

Grootste verschillen met de z9-familie zijn het energieverbruik, dat 85 procent lager ligt, en de rekensnelheid die 50 procent hoger ligt. IBM claimt voor de basis z10 mainfrme een rekencapaciteit gelijk aan 1500 servers met daarbij een ruimtebesparing van 85 procent. Deze uitvoering gaat rond de miljoen dollar kosten.

Aan de basis van de z10 ligt een geheel nieuwe CMos 4,4GHz Quad-Core processoreenheid. Deze processoren zijn geoptimaliseerd voor toepassingen met sterke cpu-belasting (zoals Java-toepassingen, waarvoor overigens ook nog een accelerator engine – de zApplication Assist Processor – beschikbaar is). IBM mikt hiermee ook op toepassingen in het gebied van business intelligenceen het web, wat voor mainframes wel revolutionair is, aldus IBM.

Met het oog op geconsolideerde en gevirtualiseerde omgevingen is ook de maximale hoeveelheid geheugen per processor opgetrokken tot 1,5 terabyte (was 0,5 terabyrte). Vanzelfsprekend kunnen deze systemen ook naast de bestaande z9 mainframes in Sysplex clusters worden opgenomen.

System z/10 draait standaard onder het besturingssysteem z/OS (momenteel v1.9, maar een preview van v1.10 is aangekondigd), maar IBM biedt ook de mogelijkheid om bijvoorbeeld Linux en op termijn ook Open Solaris op het systeem te draaien.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Meer IT-kennis dan ooit, maar bijblijv...

    Meer IT-kennis dan ooit, maar bijblijven wordt steeds moeilijker. Nog nooit was zoveel technische kennis zo gemakkelijk beschikbaar. Maak een deepdive tijdens Techorama Netherlands, van 26 - 28 oktober 2026...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    High Performance Computing

    Succes IBM en Cray in slechtere HPC-markt

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs