Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Acer Belux flirt met pc-leadership

29 februari 2008 - 10:51ActueelCloud & InfrastructuurAcer Benelux

In 2007 rukte Acer in België en Luxemburg op naar de tweede plaats op de pc-markt. En in 2008 rekent datzelfde Acer op een “enorme groei”. Marktleider HP voelt stilaan een hete adem in de nek.

Acer kondigde vorig jaar de overname aan van Gateway en van Packard-Bell, en sloot het jaar vervolgens af met een indrukwekkend resultaat: de constructeur hijst zich op de tweede plaats in de pc-markt van de Benelux en wordt in België zelfs nummer 1 in notebooks. Volgens cijfers van marktonderzoeker IDC zou Acer 16,3 procent van de Belux-markt opeisen en daarmee, wat volumes aangaat, eerste achtervolger zijn van HP (24,6%). (Voeg daarbij dat Packard-Bell 5de staat met 6,7 procent…) Op de notebookmarkt zou Acer concurrent HP zelfs de loef afsteken (22,3% tegen 22%), terwijl Dell met 11,4% ver achterblijft.

Algemeen directeur Marc Pauly van Acer Benelux ziet 2008 helemaal zitten: hij rekent voor de Beluxmarkt op een groei met 15 à 25 procent voor notebooks, en ziet een "negatieve groei" voor desktop-pc’s. Er worden in België immers 60 à 65 procent laptops verkocht tegenover 30 à 35 procent desktops. Acer stortte zich pas 2 jaar geleden op de Belgische laptopmarkt.

De overnames van Packard-Bell (erg present in de Benelux en vooral in Frankrijk) en van Gateway (niet te koop in Europa) worden nog intern onderzocht. Beslissingen worden pas in het tweede kwartaal verwacht. Het is echter nu al duidelijk "dat wij een multi-merkenstrategie gaan volgen, al moeten we nog vastleggen op welke doelgroepen en markten we met elk product gaan mikken." En verder zullen we "een 100 procent indirecte distributieaanpak blijven hanteren", met twee distributeurs (Ingram Micro en TechData) en ‘retail partners’ (zoals Fnac, Krefel, enz.).

Perspectieven
Desktops en laptops blijven de speerpunt van het bedrijf, maar Marc Pauly wil toch ook zwaar inzetten op de servers, een segment dat Acer pas sinds kort is beginnen bewerken. Hier verwacht hij een groei met 100 tot 300 procent, vooral dankzij een partnershipprogramma dat in het tweede kwartaal vorm krijgt.

Marc Pauly kijkt het jaar bijzonder optimistisch tegemoet, al beseft hij "dat de markt steeds minder voorspelbaar wordt"… Hij rekent daarvoor op de troeven van Acer: flexibiliteit, service, volledig indirecte distributie en duidelijke focus.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Amsterdam
    Cloud & Infrastructuur

    Amsterdam kiest KPN voor private cloud

    cloudsoevereiniteit EU
    Cloud & Infrastructuur

    Techwereld vrij positief over Europese pakket voor digitale soevereiniteit

    Data & AI

    Van ventilator naar vloeistof

    Cloud & Infrastructuur

    Deel datacenter NorthC in Almere weer aangesloten op netspanning

    Cloud & Infrastructuur

    Vier oorzaken van iot-storingen en hoe je de risico’s kunt beperken

    Data & AI

    AWS en Snowflake verdiepen partnerschap met 6 miljard dollar

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs