Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Besparing door SOA minder van belang

06 maart 2008 - 15:16ActueelCloud & InfrastructuurForresterKLMMarketCap
Jolein de Rooij
Jolein de Rooij

Organisaties kiezen vooral voor een service oriented architecture (soa) omdat ze verwachten dat hun architectuur daardoor flexibeler en schaalbaarder wordt. Eenvoudiger en goedkoper beheer is niet langer de belangrijkste reden.

Flexibiliteit en schaalbaarheid zijn de belangrijkste voordelen die organisaties verwachten te realiseren door het implementeren van een service oriented architecture (soa). Dat blijkt uit onderzoek van MarketCap onder honderd Nederlandse organisaties die ofwel al overstapten op een soa, ofwel dat van plan zijn.

17 procent van deze organisaties noemt flexibiliteit en schaalbaarheid als hoofdreden om over te stappen op een soa. Erik Roet, ict & data manager bij E.ON Benelux: "Je kunt snel applicaties bouwen zonder investeringen. Al je systemen zijn namelijk interoperabel geworden dankzij het gebruik van open en generieke standaarden zoals XML, Java en .Net." Kostreductie verschuift naar de tweede plaats als reden om voor een soa over te kiezen. Dit voordeel werd door zeven procent als belangrijkste argument naar voren gebracht.

Beheerregels

Ook volgens Forrester-vice president en principal analyst John Rymer zijn lagere businesskosten niet meer de belangrijkste factor om te investeren in een service oriented architecture: "Businessflexibiliteit komt daar bovenuit. Organisaties zijn op zoek naar een betere fundering voor hun applicaties."  

Ook al is Rymer positief over de mogelijkheden van soa’s, toch moeten organisaties volgens hem dieper nadenken over het beheer van hun nieuwe architectuur. Rymer: "De technische mogelijkheden van soa zijn gedegen. Maar organisaties hebben ook een organisatorische structuur nodig."

Het formuleren van beheerregels over interne werkprocessen (‘governance’) is essentieel. Dat vindt ook Theo Maas, één van de lead architecten bij KLM: "We leggen vast wie verantwoordelijk is voor welke service, zodat er één persoon is die nieuwe releases vrijgeeft."

Dossier: Service Oriented Architecture
Een Service Oriented Architecture is dè hype in ict-land. Maar een soa verzuipt soms in zijn eigen succes. Daarom komt Computable met een dossier over soa, dat onder andere tips biedt voor een succesvolle soa-implementatie. Het Kadaster, Zwitserleven, een aantal Brabantse gemeenten, KLM, E.ON en het NICTIZ hebben wisselende ervaringen met het implementeren van een SOA.

Bezoek ook ons seminar op 27 maart.

Meer over

ArchitectuurSOA

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    SOA loont vaak niet

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    SOA wordt volwassen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Computable-panel eens over einde SOA-hype

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs