Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

HP belooft flink in mkb-kanaal te investeren

14 maart 2008 - 16:14ActueelInnovatie & Transformatie

HP wil meer aandeel in het mkb-segment. Om dat te realiseren gaat HP in 2008 meer in het kanaal investeren. Adrian Jones, HP’s vice president and general manager bij de SPO in de VS, sprak it-dienstverleners toe tijdens het XChange-congres dat onlangs in Los Angeles werd gehouden.

Volgens Jones heeft HP vorig jaar meer dan 350 miljoen dollar uitbetaald aan PartnerOne-commissies. In 2008 is HP van plan dit bedrag te verhogen. Ook is binnen HP’s SPO vorig jaar het personeelsbestand met tien procent toegenomen. Jones meent dat het mkb-segment in 2008 een potentieel heeft van 72 miljard dollar. HP heeft zijn partners nodig om alle hoeken van die markt te bereiken, vertelde Jones it-dienstverleners op het XChange-congres.

Meer geld in storage
Verder voegt hij toe dat storage in 2008 voor HP de hoogste prioriteit heeft. Er zal een dramatische stijging in partner incentives komen en nieuwe producten worden geïntroduceerd. In de VS staat HP op nummer 3 op gebied van storage. HP wil natuurlijk op nummer 1 komen en dus zegt Jones dat HP als nooit tevoren gaat investeren. In 2007 zijn incentives voor storage-verkopen met 38 procent gestegen, in 2008 wordt dat een stijging van 76 procent.

Onlangs sprak HP CEO Mark Hurd tijdens HP’s Americas Partner conference in Las Vegas en zei dat ondanks dat HP vorig jaar 2000 nieuwe verkopers in dienst nam, het onmogelijk is voor HP om ooit genoeg directe verkopers te vinden om alle kansen in de it-markt te grijpen. Daarop inspelend zei Jones dat partners van cruciaal belang zijn voor HP als het meer aandeel wil halen in de mkb-markt. Zoals gebruikelijk belooft hij dat de vendor er alles aan wil doen om het zakendoen voor partners met HP te vergemakkelijken. Concreet betekent dit dat HP het aantal kanaalprogramma’s van 140 terugbracht naar 40. Dit jaar neemt dit aantal nog verder af. Verder heeft HP zijn New Business Opportunity en Value Big Deal Websites tot een enkele site gemaakt zodat partners niet twee keer gegevens hoeven in te tikken.

It-dienstverleners waren sceptisch: HP geeft blijk dat het veel belang hecht aan de retailsector. Om het mkb te winnen, zal HP dan gebruik maken van retailers of resellers? Jones zei daarop dat retail meer voor consumenten is en dat HP duidelijk onderscheid maakt tussen retail en de b2b-sector. Het is juist in de b2b-sector waar HP belooft meer te investeren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van werk volgens HP: print...

    Hybride werken is definitief ingeburgerd. Medewerkers bewegen zich soepel tussen thuis, kantoor en onderweg, terwijl organisaties proberen één consistente digitale ervaring neer te zetten.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nationale coalitie voor neuromorphic computing, Rotterdams Last Mile Solutions helpt DHL (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Oproep tot investeringen in fotonica, ai-project voor betere anticipatie op pandemieën (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Helin haalt tien miljoen euro groeikapitaal op voor internationale uitbreiding

    Data & AI

    Geen digitalisering zonder (frontline-)data

    Innovatie & Transformatie

    Kustwacht kan kritieke datakabels niet beschermen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 35 miljoen voor open science, Connected Trade Network van start (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs