Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Green Data Systems distribueert Caringo

28 maart 2008 - 14:333 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurGreen Data Systems

Green Data Systems en Caringo zijn een samenwerking te zijn aangegaan. Caringo is leverancier van content storage software-oplossingen.

"Wij zien de oplossingen van Caringo (CAStor) als een zeer interessante nieuwe technologie die als verbindingsschakel zal optreden tussen onze twee expertise-gebieden, te weten GREEN-datamanagement en -storage oplossingen," aldus Vincent Marescau, channel manager bij Green Data Systems.
Caringo heeft het product CAStor ontworpen en ontwikkeld, om een eenvoudige en schaalbare content storage omgeving te bieden met de prestaties van primaire storage en de betrouwbaarheid van een archief. Het systeem is gebouwd op innovatieve, 3e generatie Content Addressed Storage (CAS) technologie en het elimineert de behoefte om actieve en archief data te scheiden. CAStor heeft de meest complete set van kenmerken om de huidige en toekomstige content storage uitdagingen aan te kunnen.
De opslagtechnologie van Caringo wordt in het Amerikaanse vakblad eWeek omschreven als één van de tien ‘disruptive new storage technologies’. eWeek noemt de technologie van Caringo ook nog ’the Porsche of read/write functions’. Volgens het blad heeft Caringo het potentieel om de markt van conventionele storageleveranciers te verstoren.

Caringo’s CAStor software is een technologie die grote en kleine bestanden zeer snel kan opslaan en terugvinden, door ze op te delen in kleine stukjes en te verdelen over vele (individueel spotgoedkope) opslagsystemen. Die opslagsystemen zijn gewone pc’s met harde schijven.

Het onderliggende principe, Content Addressable Storage of CAS, is hetzelfde als dat achter de bekende EMC Centera archiveringssystemen. "Maar de kostprijs is één tiende, en CAStor is 10 tot 50 keer sneller", beweert Paul Carpentier, CTO van Caringo.
Het werkt op blades, towers, PC’s en servers. De software wordt nooit geïnstalleerd op disks dus alle beschikbare capaciteit opslagruimte blijft beschikbaar om content op te slaan. Het biedt niet alleen de kenmerken en functionaliteiten die je verwacht van een CAS product voor informatie wet- en regelgeving, maar het voldoet ook aan de prestatie eisen voor file serving en information lifecycle management (ILM) in een single tier.

Het is erg makkelijk om CAStor te gebruiken. Eenvoudig de CAStor USB sleutel in een server node steken, hem aanzetten en 60 seconden later is uw CAStor server up en running. Dit kan zo vaak als nodig herhaald worden, om de juiste omgeving te creëren die u nodig heeft voor content storage. CAStor is schaalbaar van een paar server nodes en 1.5 Tb tot honderden nodes en meer dan 1 Pb. Het configureert en beheert het cluster automatisch. Wanneer de hardware een upgrade nodig heeft, volstaat het om eenvoudig een krachtigere node aan te sluiten en de oudere hardware te verwijderen terwijl het systeem gewoon blijft presteren. Er is geen noodzaak om het systeem uit te schakelen, uw data te migreren of conversies uit te voeren. Deze operationele eenvoud en schaalbaarheid maakt dat veel gebruikers voor CAStor kiezen.

Belangrijke voordelen zijn o.a. dat klanten: niet gebonden zijn aan dure of veroudere hardware, nodes aan het netwerk kunnen toevoegen ongeacht wanneer en waar, voor primaire storage taken en om de enorme schaalbaarheid the faciliteren, Gegarandeerde data integriteit, voor echte, aantoonbare lange termijn levensvatbaarheid en zelf configurerend. Dit betekent dat personeelskosten enorm gereduceerd kan worden.

"We zijn erg enthousiast over de samenwerking met Caringo", zegt Wessel Graatsma, Directeur Green Data Systems. "We zijn verheugd dat we naast onze bestaande groene data management en storage oplossingen nu ook de groene oplossingen van Caringo aan onze Partners kunnen aanbieden.

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Kort: Wantrouwen in niet‑Europese routers, cybercrimineel dol op remote access-tools (en meer)

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Overnames en netwerkuitbreiding stuwen groei Eurofiber

    Cloud & Infrastructuur

    DDA waarschuwt: ai‑golf legt zwakte datacentersector bloot

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Werkplek & Beheer

    Nominaties: 10 sterke ict-projecten in het mkb

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs