Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Twaalf Google-datacentra in Europa’

14 april 2008 - 10:49ActueelCloud & InfrastructuurGoogle

Google heeft naar schatting een kleine 30 datacentra van waaruit het in Amerika en Europa zijn diensten aanbiedt. Het bedrijf investeert jaarlijks miljarden om ’s werelds grootste harde schijf voor publiek gebruik te bouwen.

Uit een inventarisatie van weblog Royal Pingdom blijkt, dat Google verspreid over de wereld bijna 3 dozijn eigen of ingehuurde datacentra onderhoudt. Volgens deze landkaarten zijn dat er 11 in Europa en 1 in Rusland. De mogelijk in aanbouw zijnde Litouwse dependance staat nog niet op de kaart.

Royal Pingdom claimt niet dat het totaal volledig of accuraat is. Dat wordt onderstreept door een reactie onder het blogbericht waarin een Italiaan meldt dat Google geen eigen datahotel in Milaan heeft, maar hooguit ruimte van een commerciële partij inhuurt.

In 2006 en 2007 alleen al investeerde Google 4 miljard dollar in de aanleg en het onderhoud van eigen datacentra. Daarnaast stapte Google in februari 2008 in een consortium dat een glasvezelverbinding tussen Amerika en Azië gaat aanleggen. Google wil daarmee voorzien in de verwachte vraaggroei vanuit Azië.

Ieder datacentra, ook die in Groningen en Eemshaven, bevat duizenden computerservers. Die worden niet enkel gebruikt om gegevens uit Google Docs, Gmail en Search op te slaan maar ook om intensieve rekenopdrachten uit te voeren. Daaronder valt bijvoorbeeld de samenstelling van Google Trends, het onderhouden van de zoekindex maar ook heeft Google een naam hoog te houden met het snel tonen van zoekresultaten.

De voortschrijdende bouw van eigen datacentra maakt Google op een gegeven moment tot eigenaar van een ’s werelds grootste ‘externe harde schijf’. Dat is dan wel een gedistribueerde harde schijf die via glasvezelverbindingen een samengesteld geheel vormt.

Om die ‘harde schijf’ ook bruikbaar te maken voor andere diensten dan zoeken, mailen en andere basale kantoortoepassingen stelde Google zijn infrastructuur vorige week open voor derden. Programmeurs die Python onder de knie hebben, krijgen  gratis 500 megabyte opslagruimte, 10 gigabit-verbindingen en voldoende capaciteit voor 5 miljoen pageviews per maand.

Vanochtend publiceerde Emerce een interview met de bedenker van Python, de Nederlander Guido van Rossum.

Bron foto: Erwin Boogert (CC)

Meer over

Architectuur

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    soevereine cloud
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Hoe soeverein moet de NDS zijn?

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs