Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

IDC: Dells indirecte aanpak werpt vruchten af

22 april 2008 - 05:58ActueelWerkplek & Beheer

Volgens het IDC heeft Dell baat bij zijn indirecte strategie. De vendor sloot het eerste kwartaal van 2008 af met 70 procent groei in verkopen van notebooks aan de West-Europese consument.

Dells marktaandeel is nu 21 procent in EMEA. Dells entrée in het retailkanaal is bemoedigend, meent het IDC. Ook in het zakelijke segment blijft Dell het goed doen.

IDC in zijn nieuwste pc-tracker toont aan dat pc-verkopen in de EMEA regio flink zijn gegroeid, vooral notebooks zijn daar verantwoordelijk voor. In het eerste kwartaal van 2008 komt ook naar voren hoe de marktposities van pc-vendoren zich ontwikkelen. Opvallend is, naast Dells succes, dat Fujitsu Siemens van de top 5 vendoren de laagste groei heeft getoond. Volgens het IDC doet Fujitsu Siemens het vooral in Duitsland goed. De consument blijft een uitdaging voor deze vendor, temidden van hevige concurrentie van andere notebook-vendors.

De top vijf pc-vendoren volgens IDC’s marktgegevens van het eerste kwartaal 2008 zijn, in die volgorde: HP met 20.7 procent marktaandeel (gestegen van 19.1 procent in het eerste kwartaal 2007), Acer 15.4 procent (2007: 11.8 procent), Dell 12 procent (2007: 11.7 procent), Fujitsu Siemens 6.6 procent (gedaald van 7.2 procent in 2007) en Toshiba 5.8 procent (gestegen van 5 procent in 2007).

Toshiba verstevigde zijn vijfde plek in de EMEA-lijst en wist 80 procent groei te bewerkstelligen in de CEMA-regio.

Lenovo, op de zesde plek, deed het goed in de commerciële sector en wist zijn leveringen met 30 procent toe te nemen. Vooral vanwege de groei in de notebookmarkt wisten Asus en Sony mooie verkoopcijfers te behalen en aandeel te winnen in de regio, aldus het IDC.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Philips

    IWISH: AI‑gestuurde workflowoptimalisatie voor efficiëntere zorgprocessen (Philips Medical Systems BV, Almende BV, TU Delft, Leids Universitair Medisch Centrum, Philips Electronics Nederland BV, Syntho, Barco N.V., Workforce Optimizer, ARD Group, CONSULTECH DANIŞMANLIK A.Ş., MIA Teknoloji en Özel Bandırma Royal Hastanesi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş.)
    Pijl naar rechts icoon

    Awareways

    Van awareness naar gedrag: mensgerichte cyber resilience in de praktijk
    Pijl naar rechts icoon

    Joris Zorg, HOB ICT en Cisco

    Het netwerk als sensor: De digitale transformatie van Joris Zorg (Joris Zorg, HOB ICT en Cisco)
    Pijl naar rechts icoon

    Wuunder

    Van checkout naar impact: Wuunder maakt duurzaam bezorgen de standaard
    Pijl naar rechts icoon

    Philips Medical Systems Nederland B.V.

    SIGNET maakt complexe medische procedures gepersonaliseerd en efficiënter (Philips Medical Systems Nederland B.V., Amsterdam UMC, Brain Science Tools BV, Braincarata BV, LifeTec Group BV, Machnet Medical Robotics BV, Philips Eletronics Nederland B.V., UMC Utrecht, Imeka, Modus Medical Devices Inc., Adas3D Medical SL, Galgo Medical SL en Imricor Medical Systems Inc.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Wikipedia doet ai in de ban

    Werkplek & Beheer

    Easy Office Online stroomlijnt werkprocessen bij FGN

    Werkplek & Beheer

    Webhosters houden klanttevredenheid op hoog niveau

    Werkplek & Beheer

    HP zet in op ai-ecosysteem als ruggengraat van de werkplek

    EDIC EU digitaal
    Werkplek & Beheer

    Euro-Office gelanceerd als alternatief voor Microsoft Office

    De overstap deel 1
    Innovatie & Transformatie

    Hoe kom ik van mijn MacBook af?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs