Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Implementatie of Transformatie?

28 april 2008 - 15:56OpinieWerkplek & BeheerApollo

Op het afgelopen Best Practices in Service Management-congres werd een interessante discussie gevoerd rondom ITIL. Volgens Rob England, beter bekend als de IT Skeptic, implementeer je ITIL niet maar moet je dergelijke projecten als een Transformatie-project oppakken. Daar ben ik het helemaal mee eens.

Tijdens de panel disuccsie ter afsluiting van het congres waren de vier deelnemende deskundigen, behalve Rob England ook Ian Clayton (Lean Service Management), Brian Johnson (één van de grondleggers van ITIL) en Paul Wilkinson (bekend van de Apollo Game), het verrassend vaak met elkaar eens. Dat is op zich niet verbazingwekkend. Deze veteranen op het gebied van ITIL en Service Management hebben al vaak en veel ITIL-projecten gezien en weten dus ook wel waar het vaak knelt.

In lijn met het panel ben ik van mening dat een ITIL-project alleen kans van slagen heeft als de it-organisatie op een fundamentele manier veranderd van een technologie gerichte naar een dienstgerichte organisatie. Methodieken als ITIL, ISO20000 en MOF kunnen it-organisaties hier bij helpen, ze geven raad en zorgen voor een gemeenschappelijke taal. Het gaat niet om de implementatie van deze raamwerken, maar om de transformatie van de it-organisatie.

En in navolging van Paul Wilkinson herken je een fundamentele transformatie als de it-medewerkers ook daadwerkelijk ander gedrag gaan tonen, zich klantgerichter gaan gedragen. Het aanpassen van handboeken en procesflows is zeker niet fundamenteel en is ook snel weer vergetegen (genegeerd). Dat is geen implementeren, dat is aanmodderen.

Dus it-organisaties: verander het gedrag van uw medewerker, maak uw klanten blij en transformeer.

Meer over

DienstenITILSoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    HP en de rode lijn van Fantasia naar The Future of Work

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    Pax8 schudt met cloud-marktplaats de distributiewereld op

    OpinieSecurity & Awareness

    Wanneer elke seconde telt: voorbereid zijn op een cyberincident

    OpinieWerkplek & Beheer

    Werkapparatuur: top 5 ergernissen (en hoe ze te voorkomen)

    e-mail
    ActueelWerkplek & Beheer

    Microsoft verhoogt drempel voor inkomende e-mail

    4 reacties op “Implementatie of Transformatie?”

    1. Gert-Jo schreef:
      5 mei 2008 om 19:07

      Beste Paul,

      Als je gaat veranderen die je in mijn ogen altijd de TOP methodiek te hanteren. Deze bestaat uit T(echniek), het beschikbaar stellen van de juiste hulpmiddelen, O(rganisatie) waarbij je de hark cq matrix inricht omtrent Taken, Verantwoordelijkheden en Bevoegdheden en de P(rocessen). Als je een verandering richting klantgerichter werken op 1 ipv 3 fronten inzet wordt het in mijn ogen erg moeilijk. Hoe kun je immers procesmatig gaan werken als de hierachische sturing niet wijzigt en je niet de juiste (techische ICT) hulpmiddelen beschikbaar stelt.

      Login om te reageren
    2. Paul Leenards schreef:
      8 mei 2008 om 11:50

      Beste Gert-Jo,

      Ik vermoed dat we het met elkaar eens zijn, ik ben daar niet helemaal zeker van. Mijn betoog is dat een IT organisatie meer klantgericht wordt als de transformatie van de IT organisatie fundamenteel is. Deze verandering uit zich vooral in het gedrag van de medewerker. Je verandert het gedrag van de medewerker alleen als je op alle aspecten (wat jij Technologie, Organisatie en Processen noemt, maar waar ik ook nog Mensen, Visie en besturing aan zou willen toevoegen) verandert. Het is een illusie dat medewerkers van gedrag veranderen door een nieuw handboek of een andere procesflow. Als je dat bedoelde, dan zijn we het met elkaar eens.

      Login om te reageren
    3. Gert-Jo schreef:
      9 mei 2008 om 20:07

      Jij voegde toe Mensen, Visie en Besturing. Deze wil ik gaarne scharen onder Organisatie van de TOP transformatie. Maar dan schiet je mijn inziens nog tekort. In een verandering hebben diverse sporen(in mijn ogen dus min 3), waarbij hetgeen wat jij aangeeft dat processen er 1 is, maar dat ook nog O(rganisatie) van toepassing is. En ik ben dus van mening dat T(echniek) er ook nog bijhoort. Je dient immers de medewerkers die de procesmatige verandering uit dienen te voeren ook te voorzien van de juiste technologische hulpmiddelen.

      Login om te reageren
    4. Paul Leenards schreef:
      10 mei 2008 om 10:01

      Beste Gert-Jo,

      Ik denk niet dat het veel uitmaakt welke acronym/afkorting nu het beste werkt. Of je nu TOP gebruikt als afkoring of PPTV (People, Process, Technology, Vision) of … Het gaat er om dat je naar alle aspecten kijkt op het moment dat je een verandering wil inzetten. Uiteraard hoort Techniek (of Technology of Product in ITIL3 termen) daar ook bij. Je moet wel oppassen dat je niet vanuit Techniek gaat veranderen (Techniek als Doel), maar dat techniek ondersteunend is (Techniek als Middel). Dus ik zou eerder kiezen voor OPT als afkorting dan voor TOP. Wellicht kan je nog wat associ?ren met OPTIMAAL? Organisatie, Processen, Techniek, Informatie, Mensen, Afhankelijkheden, Achterstand en Leren. Who knows 😉

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs