Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft investeert in energiebesparing

29 april 2008 - 08:50ActueelInnovatie & TransformatieMicrosoft
Rian van Heur
Rian van Heur

Microsoft investeert een half miljoen dollar in onderzoek naar energiebesparing in de automatisering. Het onderzoek wordt door vier Amerikaanse universiteiten geleid.

Microsoft steekt geld in vier onderzoeksprogramma's naar mogelijkheden tot energiebesparing in de ict. De investering maakt deel uit van het Sustainable Computing Program. De softwarereus geeft daartoe een half miljoen dollar aan vier universiteiten.

"We willen nieuwe wegen bewandelen wat betreft onderzoek en mensen bewust maken dat energiebronnen moet worden beheerd. Dit programma moet een nieuwe manier van energiebesparing opleveren", aldus Sailesh Chutani, senior director of Microsoft External Research. Er wordt onderzoek gedaan naar energiebesparing in datacenters, energiebeheer en naar parallele energiezuinige ict-infrastructuur.

De vier universiteiten waar de onderzoeksprogramma's lopen, zijn de Universiteit van Tennessee, Stanford Universiteit, Harvard Universiteit en de Universiteit van Oklahoma.

Meer over

Groene ICT

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    3 reacties op “Microsoft investeert in energiebesparing”

    1. Johan schreef:
      29 april 2008 om 12:03

      Een half miljoen investeren in energiebesparing… Super… maar in onderzoek naar energiebesparing?

      En het resultaat van dit onderzoek is dat er 100 miljoen geinvesteerd moet worden in de aanpassingen om alles milieuvriendelijker te maken… En daar is dan geen budget voor. Microsoft gebruikt dit gewoon om heel goedkoop een “groen” imago te krijgen.

      Lang leve de marketing-technieken…

      Login om te reageren
    2. Ronald Heinen schreef:
      1 mei 2008 om 09:08

      Microsoft is op ict-gebied door de haar ‘WinTel Forklift’-strategie in eerste instantie zelf de grootste veroorzaker van onnodig energieverbruik in de ict-sector. Door de steeds grotere vraag van Windows gebaseerde machines naar energie veslindende CPU-Power door ongevraagde en onnodige functies in Windows en Office is MicroSoft indirect de grootste veroorzaker van onnodig energie verbruik in de ICT Sector geworden. Door de “WinTel Forklift” strategie (steeds meer functionaliteit in Windows/Office om de verkoop van steeds krachtiger Intel Processoren af te dwingen) begint op dit moment MicroSoft in z’n eigen zwaard te vallen. Bij de ontwikkleing van Vista was reeds te zien dat Windows te complex is geworden om flexibel en innovatief op marktvraag in te kunnen spelen.

      Login om te reageren
    3. J. Huizenga schreef:
      2 mei 2008 om 06:53

      Bovendien geldt dat Microsoft Windows zo zou instellen dat het minder energie verbruikt. Een standaardinstallatie Windows Vista kost nog steeds veel stroom. Wanneer men namelijk niet de energieopties aanpast, wordt er nog steeds weinig energie bespaard. Wellicht zou er een soort melding kunnen verschijnen bij het installeren ervan of een snelkoppeling op het bureaublad naar informatie over het energiezuinig instellen van de pc.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Nieuwe award voor energiebesparing door ICT

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Acht richtlijnen voor energiebesparing in datacenters

    Datacenter
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Multiprocessorserver stuwt energieverbruik

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs