Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

HP bevestigt mogelijke EDS-overname

13 mei 2008 - 05:32ActueelInnovatie & TransformatieEDSHP Inc.IBM
Rik Sanders
Rik Sanders

HP is dichtbij een overeenkomst om EDS over te nemen voor 12 à 13 miljard dollar. Dit meldt The Wallstreet Journal. HP heeft inmiddels toegegeven in gesprek te zijn met de Texaanse automatiseerder.

HP bevestigt in een persverklaring in verregaande onderhandelingen te zijn met EDS over een overname. De automatiseerder gaf de verklaring uit in een reactie op het nieuwsbericht van de Amerikaanse zakenkrant The Wallstreet Journal dat HP EDS wil kopen. Het concern zou bereid zijn om 12 à 13 miljard dollar op tafel te leggen voor de Texaanse ict-dienstverlener. Zo’n deal zou na de aankoop van Compaq (20 miljard dollar) in 2002 de grootste aankoop van HP tot nu toe zijn.

Het officiële bericht van HP Nederland luidt: "HP heeft vandaag bevestigd dat het in vergevorderde gesprekken is met Electronic Data Systems over een mogelijke samenwerking tussen beide organisaties. Er kunnen geen garanties worden gegeven dat een overeenkomst wordt gesloten of dat transacties gemaakt zullen worden. HP zal niet verder ingaan op het onderwerp totdat een overeenkomst is gesloten of gesprekken zijn beëindigd."

Strijd met IBM
In het boekjaar 2007 behaalde de servicedivisie van HP een omzet van circa 16,6 miljard dollar (op een totale omzet van 104 miljard dollar), aldus The Wallstreet Journal. Het concern tracht al een aantal jaar zijn omzet uit dienstverlening sterk te vergroten. In 2000 mislukte een poging om PriceWaterhouse’s adviestak (ging later naar IBM) in te lijven en andere overnamegesprekken stokten eveneens. Wel kocht HP in 2006 Mercury Interactive, in dit kader een kleinere acquisitie.

Om de strijd met IBM vol te houden heeft HP echter een sterkere dienstverleningstak nodig. Een overname van EDS (omzet 2007: 22,1 miljard dollar) zou deze ambitie gelijk kunnen waarmaken. Daarnaast kampt de dienstverleningsmarkt met een tegenvallend aantal contracten vanwege de minder hard groeiende economie. Een bundeling van krachten betekent dan een versterking van de positie ten opzichte van de concurrentie.

Meer over

Consulting

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    KPN Datacenter, 1 A. Hofmanweg, Haarlem
    Innovatie & Transformatie

    KPN investeert tot 2030 vijf miljard in digitale infrastructuur

    Overheid

    Den Haag lanceert ‘I-Visie 2035’: digitale dienstverlening in dienst van inwoner

    Innovatie & Transformatie

    Schaduw-ai en het risico voor organisaties

    Innovatie & Transformatie

    Overheid investeert fors in digitale transformatie

    Bluesky X
    Data & AI

    Kort: Mobiel netwerk VodafoneZiggo vernieuwd, dislikes voor Bluesky (en meer)

    veiligheid ai onderwijs
    Onderwijs

    Tech als kans, veiligheid als voorwaarde in onderwijs

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs