Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘Software heeft bijna 100 procent hackkans’

22 mei 2008 - 20:43ActueelSecurity & AwarenessMicrosoft
Rian van Heur
Rian van Heur

Goede programmatuur is belangrijk om software goed te beveiligen tegen kwaadwillende intenties van gebruikers. Een applicatieontwikkelaar heeft bijna honderd procent kans dat zijn software wordt gehackt.

Applicaties zijn steeds vaker het doelwit van kwaadwillenden. Applicatieontwikkelaars moeten daarom applicaties maken die voldoende beveiligd zijn. Veel lekken zijn al door een juiste manier van programmeren op te lossen. Dat zei Steve Riley, senior security specialist bij Microsoft tijdens de DevDays 2008. "Softwarecode heeft een kans van bijna honderd procent doelwit te worden van kwaadwillenden."

Als applicatieontwerper moet je niet alleen uitgaan van nette gebruikers die een programma op de juiste manier gebruiken. Vaak wordt een applicatie juist op een heel andere manier gebruikt dan dat het eigenlijk zou moeten. Riley noemt dat het verschil tussen de bedoelde manier en de eigenlijke manier van gebruik. Tussen deze twee manieren zit weinig overlap. Applicatieontwerpers moeten daarom de software niet alleen testen of het functioneert bij gebruik waarvoor het bedoeld is, maar ook testen op oneigenlijk gebruik. Juist de laatse manier testen is belangrijk. Dan kom je achter zitten de fouten waar hackers gebruik van maken.

Buffer overrun

Voorbeelden die Riley noemt zijn bijvoorbeeld een buffer overrun of format string problemen. Hier zijn tools voor om deze problemen op te lossen, zoals fuzzingtools. Volgens .Net-ontwikkelaar Jorrit Venema zijn veel van deze problemen te voorkomen door de compiler te gebruiken. "Maar misschien bedoelt Riley dat je er niet van moet uitgaan dat de compiler alle problemen eruit haalt," zegt hij.

De strijd tegen hackers is een moeilijke strijd als je Riley moet geloven. Als ontwikkelaar moet je er namelijk voor zorgen dat alle fouten eruit zijn. Een hacker hoeft maar één fout te vinden. Omdat een ontwikkelaar zoekt naar zeldzame fouten kost dat hem veel werk. Een hacker hoeft niet veel te doen, er zijn veel tools die hij kan gebruiken om fouten in de software te vinden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    hacker beveiliging security
    ActueelSecurity & Awareness

    Netwerk van scholen gemakkelijk te hacken

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Hacken is eigenlijk ‘vrienden maken’

    Computable.nl
    AchtergrondGovernance & Privacy

    Kritiek op aanpassing definitei hacken

    Computable.nl
    ActueelSecurity & Awareness

    ‘Software moet beveiligingskeurmerk krijgen’

    3 reacties op “‘Software heeft bijna 100 procent hackkans’”

    1. jbtroost schreef:
      23 mei 2008 om 11:37

      “Omdat een ontwikkelaar zoekt naar zeldzame fouten kost dat hem veel werk. Een hacker hoeft niet veel te doen, er zijn veel tools die hij kan gebruiken om fouten in de software te vinden.”

      – vraag: en waarom doet een ontwikkelaar dan niet wat een hacker kan?

      Login om te reageren
    2. Doekae schreef:
      23 mei 2008 om 12:24

      Het is absoluut zaak om software goed te testen, vandaar dat softwaretesting ook zo’n opmars heeft gemaakt de afgelopen jaren.

      Een stroming binnen softwaretesting kan dan zijn dat testers met een ‘hackers’-pet op gaan testen. Het kan zelfs zo ver gaan dat een organisatie hackers inhuurt of zelf in dienst neemt om zo te waarborgen dat zij alle ontwikkelingen op het gebied van hacken bijhouden en zodoende tijdig kunnen pareren.

      Login om te reageren
    3. Jan van Leeuwen schreef:
      24 mei 2008 om 11:41

      Hoe goed MS in testen is hebben we aan SP3 van XP gezien.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs