Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Spoelstra spreekt: Windows Friesta

17 juni 2008 - 13:29OpinieInnovatie & Transformatie
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

Soms moet je als columnist zoeken naar onderwerpen. Soms krijg je zo in de schoot geworpen. De provincie Fryslân wil een Friestalige Microsoft Office. Hoewel ik niet meer in Friesland woon, ben ik een rasechte fries. Ik denk Fries, spreek Fries en ik kan het weer voorspellen als een Fries. Ik poep pompeblêden!

En toch vraag ik mij af: wat moet ik met een Friestalige Microsoft Office? Als ik op vakantie in Turkije ben, red ik me zelfs met de Turkse Office. Ik verstuur alleen wel hele rare mailtjes, maar dat komt door die gekke tekens op het toetsenbord.  

Friezen klagen vaak dat ze niet serieus worden genomen. Dit soort acties help vast om serieuzer genomen te worden. Hiermee krijg je meer geld vanuit Den Haag naar Friesland.

Grote vraag is natuurlijk: hoe gaat dat Friestalige Office eruit zien? Als je op start drukt, staat er dan: "It sil heve!" En als je de computer afsluit komt er dan te staan: "Oant Moarn!" Hoe vertaal je: enter, return, back-space of blijft dat gewoon Engels? Het lijkt me ook een behoorlijke klus voor Microsoft om alle foutmeldingen in het Fries te vertalen. Dokter Watson moet op Friese cursus.

Lieve duit

De vertaling in het Fries zal wel een lieve duit kosten en zal wel worden gefinancierd uit een subsidiepotje in Brussel. Gaat er toch nog eens wat geld richting Friesland. Ondertussen start ik mijn vastgelopen Vista nog maar een keer op en blijft een Friese bejaarde in een vieze luier zitten omdat er te weinig geld is om die te verwisselen.

Binnenkort willen ze in Groningen ook een eigen Office, Windows Vistaaaaaaaaaaa.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    OpinieInnovatie & Transformatie

    Spoelstra spreekt: Christelijke ICT

    Computable.nl
    OpinieCarrière

    Spoelstra spreekt: Vakantie

    Computable.nl
    OpinieInnovatie & Transformatie

    Spoelstra spreekt: De Chinezen komen

    Computable.nl
    OpinieInnovatie & Transformatie

    Spoelstra spreekt: De zwakste schakel

    Computable.nl
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra spreekt: Video 2000

    3 reacties op “Spoelstra spreekt: Windows Friesta”

    1. gast schreef:
      18 juni 2008 om 10:50

      Volgens mij haal je nou Office en OS door elkaar. Ik kan me goed voorstellen dat er een Friese versie van de spellingscontrole komt [-ze zijn er gek genoeg voor-].

      Login om te reageren
    2. tweaktubbie schreef:
      11 juli 2008 om 13:24

      En in het kader van open aanbesteding en eigen beslissingsmogelijkheid van allerlei organen en overheidsinstanties; straks XP updates in het Fries. Migratie van Windows 2000-netwerken in het Fries.
      Wachten is op rechtszaken waarin een ‘Hollander’ eist alleen met NL-talenpacks te hoeven werken boven de afsluitdijk.

      Login om te reageren
    3. John schreef:
      21 juli 2008 om 14:58

      LOL, ik snap die Friezen sowieso niet. Ze hadden allang een eigen vrijstaat uit moeten roepen! Volgens mij komt het grootste deel van het aardgas uit Friesland en Groningen, maar blijven de opbrengsten hangen in prachtwijken in de randstad en regentenbeloningen.

      Zou voor Start eerder kiezen voor “It geet oan!” (wat door mij als niet fries ongetwijfeld verkeerd geschreven zal zijn 😉 )

      Er schijnt overigens wel een Grunningse versie van Windhoos 2000 te zijn: Microsoft Roampies 2000.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs