Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Nokia concurrent Android door overname Symbian

24 juni 2008 - 07:36ActueelCloud & InfrastructuurGoogleNokiaSymbian

Nokia wil alle aandelen van Symbian overnemen om daarmee de volledige controle over het mobiele besturingssysteem te krijgen. De software zal via een stichting gratis beschikbaar zijn voor leden, onder wie Vodafone.

Vanochtend maakte Nokia bekend dat het een bod van 264 miljoen euro uitbrengt op alle uitstaande aandelen van Symbian. Symbian is het Londense bedrijf dat Nokia in 1998 begon met andere telefoonmakers om gezamenlijk één besturingssysteem te bouwen.

Nokia heeft reeds 48 procent van de aandelen in handen. De overname brengt de waardering van het bedrijf Symbian op 551 miljoen euro.

De Finnen zullen de technologie van Symbian, dat concurreert met Windows Mobile, Linux en OSX op de iPhone, niet voor zichzelf houden maar onderbrengen in een stichting.

Voor die constructie is gekozen om de ontwikkeling van aanpalende systemen zoals S60, UIQ en MOAP(S) gelijke tred te laten houden met die van Symbian. S60, UIQ en MOAP(S) zijn de grafische lagen óp Symbian. S60 is eigendom van Nokia, de andere twee van respectievelijk SonyEricsson en NTT DoCoMo. Zij zegden deelname aan de stichting toe.

Tot de eerste leden van Symbian Foundation behoren AT&T, LG Electronics, Samsung Electronics, STMicroelectronics, Texas Instruments en opmerkelijk genoeg als enige operator Vodafone.

Symbian boekte over het eerste kwartaal van 2008 een omzet van 43,5 miljoen euro. Dat is 5,3 procent meer dan het jaar ervoor.

Eind maart 2008 circuleerden er 154 miljoen toestellen die draaien op Symbian. Dat is 35 procent meer dan het jaar ervoor.

Onderzoeksbureau Piper Jaffray verwacht dat er volgend jaar 270 miljoen smartphones zullen worden verkocht, waarvan 17 procent (45 miljoen) iPhones.

De Symbian-technologie wordt open en gratis toegankelijk voor leden van de stichting. Met deze poging tot standaardisatie van de mobiele basistechnologie voor slimme mobieltjes gaan de leden de concurrentie aan met Android. Android is een project, geïnitieerd door Google, waarbij een op Linux gebaseerd besturingssysteem wordt gebouwd.

Android is onderdeel van de Open Handset Alliance (OHA). Uit de ledenlijst blijkt dat  LG, Samsung en Texas Instruments lid zijn van zowel de OHA als de Symbian Foundation.

Meer over

Architectuur

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Met eSim voor iot is SGP.32 een feit

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Twee datablunders Anthropic in één week, vernieuwde HP LaserJet‑lijn (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    NSDC: Nederlandse datacenters achtergesteld bij Amerikaanse hyperscalers

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse cloudcoalitie vormt front tegen Amerikaanse dominantie

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Cloud & Infrastructuur

    Na kritisch AcIC­T‑ad­vies zet DUO eindelijk vaart achter migratie naar ODC-Noord

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs