Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

UT én Rijk starten opleiding voor it-architecten

27 mei 2024 - 12:59ActueelOverheidMinisterie van BZKUniversiteit Twente
Rik Sanders
Rik Sanders

Recent is de nieuwe leergang Digital Design & Architecture aan de Universiteit Twente (UT) van start gegaan. De opleiding kwam tot stand in samenwerking met het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties (BZK) en de stichting PM DDA. De leergang leidt mensen op die voor de overheid een betere informatie-architectuur moeten kunnen ontwerpen.

De leergang Digital Design & Architecture (DDA) richt zich op het vernieuwen en versterken van de functie, rol en verantwoordelijkheid van de it-architect in de snel evoluerende digitale wereld. Dit past binnen de ambitie van de Universiteit Twente op het gebied van ‘leven lang leren’, dat inzet op het continu ontwikkelen van professionals.  

De nieuwe opleiding is ontstaan dankzij een samenwerking tussen de UT, Stichting PM DDA (Stichting Post Master Digital Design & Architecture), de Regeringscommissaris Informatiehouding en I-Partnerschap Rijk-Onderwijs. Zowel het bureau van de regeringscommissaris als het programma I-Partnerschap maken deel uit van het ministerie van BZK.  

Tijdens de opleiding krijgen deelnemers praktijkcases voorgelegd die ze vanuit meerdere invalshoeken bekijken. In het leerproces worden technieken en systematiek herhaald en tegelijkertijd uitgebreid naar steeds complexere scenario’s. Dit moet leiden tot een grondige en praktijkgerichte benadering van digitale-ontwerp- en -architectuurvraagstukken. Dit draagt dan uiteindelijk bij aan het versterken van de digitale slagkracht van organisaties in de publieke sector, aldus de UT.

Regeringscommissaris Informatiehuishouding

Arre Zuurmond, regeringscommissaris Informatiehuishouding, liet vorige maand weten zijn functie om gezondheidsredenen te hebben neergelegd. Zuurmond werd per 1 januari 2022 op deze post benoemd om de informatiehuishouding van de overheid naar een hoger niveau te tillen. Na de zomer zal hij, indien zijn situatie dat toelaat, zijn belangrijkste bevindingen en aanbevelingen aan de staatssecretaris sturen.

Meer over

Architectuur

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    Europese Unie
    AchtergrondData & AI

    Wake-up call voor inkopers ai

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    Vrouwe Justitia
    ActueelCloud & Infrastructuur

    VMware haalt bakzeil bij Haagse rechter om Rijkswaterstaat

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelData & AI

    EU breidt ai-platform uit met marktplaats en tools voor gen-ai

    ActueelData & AI

    Fundament onder Groningse ai-fabriek

    2 reacties op “UT én Rijk starten opleiding voor it-architecten”

    1. dino schreef:
      27 mei 2024 om 18:12

      Met wat online zoeken kon ik een aantal oefenexamen vragen vinden.

      U krijgt de vraag een legacy systeem uit te faceren.
      Wat zegt de BZK-PM-DDA methode hierover ?

      a) zet een aanbestedingsvraag uit op het standaard tenderplatform van uw organisatie en ren naar volgende zinloze vergadering.
      b) schiet een nieuwe meeting in om een stap en eventuele vervolgsstappen ergens over te bespreken
      c) wacht zowiezo eerst de general issue TTL fase af, het zou immers best kunnen dat binnenkort een focus update plaats vindt
      d) alle bovenstaande antwoorden zijn juist

      Login om te reageren
    2. Een oudlid schreef:
      27 mei 2024 om 23:51

      Een nieuwe leergang omdat niks van de oude geleerd is mist één ding, de tucht van de markt. Eerdere samenwerkingen tussen de stichtingen, universiteit en overheid leverde een scheef salarishuis op met dompteurs die papieren tijgers kunnen temmen. Het slechte opdrachtgeversschap van techniek en systematiek herhalen vanuit het geleerde kunstje is als de instroom in de jaren 90 met PION. Digitale slagkracht van publieke organisaties is als te goed van vertrouwen in een contractuele wereld zonder kennis van alle clausules daarin omdat een snel evoluerende digitale wereld om het adaptie vermogen van een leven lang leren gaat. Het continu ontwikkelen van professionals en ervaring als vlottende activa op de balans gaat om het scheve salarishuis, heeft er iemand al aan de binding gedacht om te voorkomen dat de kennis wegstroomt waardoor de blinde weer de lamme gaat leiden?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs