Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Gemeenten verhalen UMTS-schade op providers

30 juni 2008 - 09:49ActueelCloud & Infrastructuur
Jolein de Rooij
Jolein de Rooij

Een Friese woningeigenaar heeft een lagere WOZ-waarde kunnen afdwingen omdat in de buurt van zijn huis een umts-mast wordt geplaatst. Gemeenten kunnen nu kiezen: of ze verhalen de financiële schade op de providers, of ze verhogen de WOZ-tarieven.

Volgens een woordvoerder van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) hebben gemeenten twee opties wanneer de WOZ-waarden van woningen in hun gemeente daalt als gevolg van de plaatsing van umts-masten. Ze kunnen ofwel de WOZ-tarieven verhogen, ofwel de schade verhalen op de telecomaanbieders. De woordvoerder over het verhalen van de schade: "Het lijkt me het meest logisch dat dat gebeurt op degene die de mast plaatst."

Een woordvoerder van Monet, het samenwerkingsverband van de vier mobiele-netwerkoperators in Nederland (KPN, Orange, T-Mobile en Vodafone): "Het lijkt mij niet terecht als gemeenten de schade gaan verhalen op providers, als zij eerst een bouwvergunning hebben verleend op basis van de huidige wetgeving."

Een woordvoerder van de Vereniging Eigen Huis: "Van een verhoging van de WOZ-tarieven zouden wij uiteraard geen voorstander zijn."

WOZ-waarde gedaald met 15 procent

De Rechtbank Leeuwarden kende in mei aan een inwoner van het Friese Mantgum een waardeverlaging toe van vijftien procent op de WOZ-waarde van zijn woning, omdat in de buurt van zijn woning een umts-mast geplaatst gaat worden. De reden hiervoor: potentiële kopers zouden bang kunnen zijn voor gezondheidsschade. Dat meldt het AD.

Het is de eerste keer dat de rechter de WOZ-waarde van een woning verlaagt in verband met de plaatsing van een umts-mast. Eerdere rechtszaken op dit gebied werden tot nu toe gewonnen door gemeenten. De woordvoerder van Monet: "Ik heb geen reden om aan te nemen dat de uitspraak van de Rechtbank Leeuwarden een vaste lijn gaat worden."

De woordvoerder van de Vereniging Eigen Huis: "Wij wachten af of deze uitspraak bestendigd wordt door vergelijkbare uitspraken of door een uitspraak van de Hoge Raad. Ondertussen denken we al na over ons standpunt als mocht blijken dat niet alleen de WOZ-waarde, maar ook de gemiddelde verkoopprijs van huizen in de buurt van een umts-mast met vijftien procent daalt."

Meer over

BasisregistratiesTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Dwangsom T-Mobile voor ongebruikt UMTS

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    GSM-frequentie binnen half jaar open voor UMTS

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN geeft UMTS-licenties Telfort op

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe EU-regel verbetert UMTS-bereik in huis

    Openbaar vervoer
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN gaat GSM-netwerk uitfaseren

    8 reacties op “Gemeenten verhalen UMTS-schade op providers”

    1. vincent1971 schreef:
      30 juni 2008 om 11:07

      Wie heeft de vergunning gegeven voor die mast?
      Dus wie moet er in dit geval in de buidel tasten ( lees bezuinigen) ?

      Login om te reageren
    2. evert schreef:
      30 juni 2008 om 11:20

      Ter zake niet geheel kundig, maar volgens mij wordt de WOZ waarde gebaseerd op de verkoopwaarde van de huizen in de buurt en niet op veronderstelde lagere verkoopprijzen op basis van veronderstelde gezondheidsrisico’s van mogelijk toekomstige (niet-)kopers. Kortom: de uitspraak van de rechtbank verbaast me.

      Login om te reageren
    3. Marcus schreef:
      30 juni 2008 om 11:37

      Of je kunt gewoon accepteren dat de wereld
      dynamische is en dat op sommige plaatsen
      de WOZ-waarde omhoog gaat omdat er een
      nieuw winkelcentrum komt en dat op andere
      plaatsen de WOZ-waarde omlaag gaat omdat er
      een afvalverwerkingsbedrijf of UMTS-mast komt.

      Laten we niet nog meer regels maken!

      Login om te reageren
    4. Mari schreef:
      30 juni 2008 om 21:43

      Als het motto “De vervuiler betaalt” wordt gehanteerd lijkt het er op dat in ieder geval de eigenaar van de “woning met minder woongenot” schadeloos gesteld wordt. Derhalve is het standpunt van de rechters naar mijn idee billijk.
      Overigens zijn woningen die goed liggen ten opzichte van openbaar vervoer ook meer waard dan woningen die daarvan verstoken zijn; dat vertaalt zich in de taxatie van de lokatie.

      Login om te reageren
    5. MARTIN schreef:
      30 juni 2008 om 22:21

      Ik deed met succes een beroep op onderhoud,andere ligging, uitzicht, staat van het buurpand. En ik heb ook een umts-mast tegenover, dus die gaat volgend jaar ook in het dossier. Laat de regelgeving maar stuklopen op de complexiteit…

      Login om te reageren
    6. Marijke schreef:
      2 juli 2008 om 09:23

      Uit voorzorg heb ik geen DECT-telefoon, magnetron, draadloos internet etc. genomen, doch ik ondervind sinds enige jaren gezondheidsproblemen door een op ong. 110 m. afstand van mijn huis staande C2000-mast met digitenne en inhanging van zenders. Het is een ware marteling, waar binnenkort op 50 m. afstand van C2000-mast waarschijnlijk nog een 37,5 m. hoge UMTS wordt geplaatst, hoewel wij als actiegroep TOTS hiertegen bezwaar hebben aangetekend via dhr. P. Baakman. “Noodkreten uit Tuindorp-Oostzaan” (Gemeente A’dam) staan op http://www.stopumts.nl. Deze straling dringt nog veel dieper in het lichaam, met name hoofd, door dan van een UMTS-mast en d.m.v. meten weet ik nu ook dat ik zowel een hoog magnetisch (vloer trilt) als elektrisch veld in mijn hele huis heb dat door de C2000-mast met trafo wordt veroorzaakt. Dit type mast met een bereik van 25 km. staan doorgaans in weilanden en op industrieterreinen (zie http://www.C2000masten.nl. De huren zijn aan de WOZ-waarden gekoppeld, dus aanvraag huurverlaging is zinvol. Wie schenkt hier in de media aandacht aan en helpt ons met aanvraag verplaatsing C2000-mast?

      Login om te reageren
    7. Marijke schreef:
      2 juli 2008 om 21:58

      De bewoners van Elburg is het sinds kort gelukt de C2000-mast door hun Gemeente, proficiat, te laten verplaatsen, aangezien een bedrijf zou vertrekken naar elders i.v.m. eventuele toekomstige schadeclaims van werknemers. Nu ben ik benieuwd naar de ondervonden gezondheidsproblemen van diverse bewoners in Elburg, die aan de C2000-mast werden gerelateerd. Graag zie ik uw reactie via tots@live.nl tegemoet. Idem dito voor suggesties verplaatsing C2000-mast bovenop onze woonwijk. Bij voorbaat dank.

      Login om te reageren
    8. Mark Henry schreef:
      24 maart 2013 om 12:30

      Het is tijd dat de schade aan gezondheid en well-being inzichtelijk wordt gemaakt. NL is een van de weinige landen in Europa waar telecom-providers kunnen doen en laten wat ze willen. Er is nauwelijks toezicht op de werkelijke niveaus van hoog-frequente straling. De verwachting is dat de overheid de teleco’s met rust laten gezien de miljarden die ze hebben binnengehaald met de veiling van zendfrequenties. De keuze is simpel: of het toezicht wordt verscherpt (striktere normstelling hf-straling en strenge handhaving), of de lokale overheid neemt haar verlies door de WOZ-waarde van woningen in de nabije omgeving van Umts/GSM/C2000 te verlagen (en alle kosten van electro-sensitiveitsgerelateerde ziektes). Persoonlijk vind ik het volstrekt onacceptabel dat het wordt toegestaan dat teleco’s de gezondheid en well-being van burgers ondermijnen. In mijn directe woonomgeving (laan van noi, den haag) staan maar liefst 7 zendeenheden (KPN, Vodafone, T-mobile) binnen een straal van nauwelijks 100-150m (in zichtveld!). Ik slaap nauwelijks, mijn bio-ritme is volledig ontregeld, en ik heb last van hoofdpijn (kan nog wel even doorgaan met de klachten). Het is voor mij niet mogelijk om lang in de woonkamer te verblijven.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs