Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft wil Yahoo nog, koopt zoeker

02 juli 2008 - 08:17ActueelCloud & InfrastructuurMicrosoft

Microsoft zint nog op manieren om toch de zoekdienst van Yahoo in te lijven, maar kocht ondertussen de zoektechnologie van Powerset.

Terwijl justitie in Washington de Yahoo-Google overeenkomst onderzoekt, is Microsoft nog bezig om alsnog tot een overeenkomst te komen om Yahoo in te lijven. Nu zou het, volgens Wall Street Journal, gaan om een poging partners te vinden om gezamenlijk Yahoo te kopen. Het bedrijf zou dan gesplitst moeten worden waarbij Microsoft en zoekdienst koopt.

News Corp. zou moeten meedoen om onderdelen aan MySpace toe te voegen zoals Yahoo Messenger en Time Warner zou een aantal websites aan AOL kunnen toevoegen. Microsoft-baas Steve Ballmer zou er afgelopen maandag met Yahoo’s president-commissaris Roy Bostock een afspraak over hebben, maar die is afgezegd. Kennelijk, luidt de gevolgtrekking, heeft Microsoft de partners niet kunnen overtuigen.

Powerset ingelijfd

Microsoft kocht ondertussen zelf zoektechnologie. De overname van Powerset door Microsoft lekte vorige week al uit. Hyped.nl schreef erover en deed een beperkte test die niet bijster positief uitviel. Hier wat video’s over Powerset.

Powerset speurt niet op zoektermen, maar probeert de vraag van de zoeker in natuurlijke taal gesteld te beantwoorden. Het is de zoveelste uitvinding waar het Parc (Palo Alto Research Center) van Xerox bij betrokken is. Eerder kwamen uit dit vermaarde centrum de muisbediening van pc’s, laser printing en Ethernet te voorschijn plus nog een rist andere uitvindingen.

De overnameprijs wordt geschat op 100 miljoen dollar, vijf keer de investering van 20 miljoen dollar tot nu toe. Het zou gaan om de opvolger van Google. Yahoo was ook in de markt, maar Google zelf liet zich negatief over Powerset uit. Er hebben zich overigens de afgelopen jaren al veel opvolgers van Google voorgedaan. Maar Google is moeilijk in te halen daar wij dagelijks met z’n allen met miljarden zoekopdrachten en al dan niet klikken Google helpen om beter te worden.

Overigens is er een Nederlands bedrijf dat al jaren het zoeken op ‘natuurlijke’ vragen tot specialiteit heeft, te weten Q-go dat onder meer veel software levert voor hulpdiensten van banken, ook in het buitenland. Bij aanvang in 1999 begon Q-go ook al openbare zoekdienst, maar het werkte onvoldoende omdat de pretentie om alle ‘natuurlijk’ gestelde vragen in de wereld te beantwoorden te hoog gegrepen is. Powerset begon ook met zoeken in Wikipedia, een beperkt gebied.

Meer over

ArchitectuurDiensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia-topman wilde 40 procent personeel in Europa ontslaan

    Overheid

    VVD: wij willen een ‘AcICT on steroids’

    Cloud & Infrastructuur

    Investering van twee miljoen in sociaal sportnetwerk CityLegends  

    Governance & Privacy

    Norea onderstreept waarschuwing soevereiniteit AFM en DNB

    Philipp Strasmann Cybersecurity
    Security & Awareness

    De onvermijdelijke verschuiving naar preëmptieve cyberbeveiliging

    TPU
    Data & AI

    Kort: Google en Anthropic in tpu-deal van vele miljarden, Clippy is Back! (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs