Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Oracle boekt fors meer omzet in Europa

02 juli 2008 - 09:17ActueelInnovatie & TransformatieOracle
Johannes van Bentum
Johannes van Bentum

Het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle heeft het afgelopen jaar de omzet in Europa met 32 procent zien stijgen tot 7,9 miljard dollar. Bestaande klanten namen meer producten af en ook producten van overgenomen leveranciers droegen extra omzet bij.

De omzet van Oracle in Europa, Midden-Oosten en Afrika is in het zojuist afgesloten boekjaar 2008 uitgekomen op 7,9 miljard dollar. Dat is een stijging met 32 procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Executive vice-president Sergio Giacoletto van Oracle wijst erop dat bestaande klanten steeds meer producten van de softwarebouwer afnemen.

Giacoletto: "De strategie van Oracle is klanten te voorzien van een portfolio van horizontale en industriespecifieke applicaties in combinatie met database, middleware, enterprise performance management en business intelligence-oplossingen. Klanten vertrouwen op een kleiner aantal softwareleveranciers en kopen in toenemende mate verschillende producten als applicaties, middleware en de database."

Overnamestrategie

Daarnaast ziet Oracle een groei in de afzet van producten van leveranciers die de afgelopen tijd werden overgenomen. Begin mei gaf de Europese Unie het groene licht voor de overname van middlewareleverancier BEA Systems. Tegelijk met de overname van BEA kondigde Oracle de aankoop van Captovation aan.

De maanden daarvoor kocht het bedrijf al de softwareleveranciers Bharosa, Bridgestream, LogicalApps, Interlace Systems en Moniforce. Elk van deze producten voegt een stukje ontbrekende functionaliteit toe op strategische gekozen gebieden, zoals security en ECM. De bijdrage aan de groei van de omzet bevestigt volgens Giacoletto het succes van Oracles overnamestrategie.

Efficiënter factureren

In het afgelopen kwartaal werd in Nederland onder andere een overeenkomst gesloten met de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) en telecomleverancier KPN. Program manager Frank Veldhuizen bij KPN: "Met Oracle Application Integration Architecture for Communications hebben we bedrijfsapplicaties bij KPN kunnen integreren, waardoor we efficiënter factureren. Door de keuze voor standaardintegratie in plaats van maatwerk, hebben we veel geld en tijd bespaard."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Het hybride datacenter: ook AWS ziet dat de cloud is neergedaald

    ActueelCarrière

    De 10 beste voorbeelden van ons toekomstig werk!

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Overnames Channable en IC-Automatisering; groeikapitaal Bash en GoDutch

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Dit zijn de 10 beste oplossingen voor klanten!

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Maak haast met investeringen in digitale infrastructuur’

    ActueelData & AI

    Lleverage ontvangt drie miljoen voor ‘vibe automation’

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs