Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Foxconn kiest bewust voor kleinere distributeurs

20 augustus 2008 - 14:10ActueelInnovatie & Transformatie
Mireille Sampimon
Mireille Sampimon

Foxconn, fabrikant van moederborden, behuizingen, grafische kaarten, koelers en kaartlezers, heeft opnieuw een specialistische distributeur aangesteld voor de Nederlandse markt. Commercieel directeur Maurice Slaghekke zegt door de overeenkomst met Qwerty de ‘ideale mix’ van distributeurs gevonden te hebben.

Na het faillissement van het Hoofddorpse All2mation in juni ging Foxconn op zoek naar een nieuwe distributeur. Slaghekke voerde ook gesprekken met broadliners, maar koos opnieuw voor samenwerking met een specialist. "Foxconn is een merk dat nog moet groeien. Dat gaat het best met gespecialiseerde distributeurs die nog tijd hebben om je producten naar binnen te praten bij resellers. De grote jongens als Ingram en Tech hebben geen tijd om merken actief te promoten." Saillant detail is dat Foxconn een pan-Europees distributiecontract heeft met Ingram Micro, maar dat Slaghekke ervoor kiest daar geen gebruik van te maken.

Foxconn werkt nu naast Qwerty samen met Complies, Gistrom, Wave en Javacom. Rob Verheij, marketing coördinator bij Wave, begrijpt heel goed dat Foxconn zaken doet met Qwerty. "Het is logisch dat Foxconn op zoek is gegaan naar een vervanger voor All2mation. Als je kijkt naar de geografische ligging, kom je vanzelf bij Qwerty uit."

Slaghekke heeft geen plannen meer distributeurs aan te stellen. "Dit is het stramien waarmee we willen werken. Het laatste wat we willen, is dat onze producten overgedistribueerd worden."

De komende jaren zal Foxconn steeds meer producten onder eigen naam in de markt zetten, zegt Slaghekke. "Nu zijn we nog vooral componenten-leverancier, maar we komen op korte termijn ook met lcd-monitoren, notebooks en netbooks. Daarmee richten we ons zowel op de zakelijke als de consumentenmarkt."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    Data & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs