Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Bestuurders stappen op bij Ordina

08 september 2008 - 09:45ActueelInnovatie & TransformatieOrdina

Twee prominente topmannen nemen afscheid bij automatiseerder Ordina. Ceo Ronald Kasteel en financieel directeur Den Hartog blijven daardoor alleen achter in het uitvoerende comité. De besturingsstructuur wordt onder de loep genomen na de teleurstellende halfjaarcijfers.

Philip van Blanken en Eddy Vermeire, twee prominente topmannen van ict-dienstverlener Ordina, stappen op. Dat meldt het Financieele Dagblad (FD). De twee vormden samen met algemeen directeur Ronald Kasteel en financieel directeur Hans den Hartog het uitvoerende comité dat de strategie van het bedrijf bepaalt.

Alleen Kasteel en Den Hartog blijven achter in het uitvoerende comité, dat oorspronkelijk uit zeven leden bestond. Er zou geen sprake zijn van gedwongen ontslagen. Kasteel: "Dit is meer een toevallige samenloop van omstandigheden. Hieromheen moet niet de verkeerde sfeer ontstaan." Analist Victor Bareno van SNS Securities zet hier in het FD echter vraagtekens bij, aangezien de aankondiging kort volgt op de teleurstellende halfjaarcijfers en de winstwaarschuwing van vorige maand.

Kasteel evalueert de besturingsstructuur van zijn onderneming, na de teleurstellende cijfers die hij over het eerste halfjaar van 2008 moest melden. Ordina zag zijn nettowinst met 12 procent dalen ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Na publicatie van de cijfers verloor het aandeel Ordina ongeveer twintig procent aan waarde.

Van Blanken was bij de automatiseerder verantwoordelijk voor personeelszaken en werving en vertrekt per direct. Zelf zegt hij ‘het na elf jaar voldoende’ te vinden. Hij benadrukt ‘op een prima manier’ te zijn vertrokken.

Vermeire, die eind 2008 vertrekt, stuurde de verkoopafdeling aan en onderhield contracten met grote klanten. Hij is van plan een nieuw bedrijf op te richten.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Digitale sector steunt Wennink: knelpunten dringend oplossen

    Innovatie & Transformatie

    Rapport Wennink pleit voor veel ai, fotonica en halfgeleiders

    Innovatie & Transformatie

    Kort: IBM signaleert groei quantumcomputing, Microsoft forceert doorbraak in kankerstudies (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Stop niet bij taalmodel (maar breng je enterprise-ai naar volgende fase)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Het beste lijstje van 2025

    Innovatie & Transformatie

    SandGrain krijgt 13,5 miljoen voor iot-beveiliging met hardware

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs