Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Manipulatie van informatie onderschat

13 oktober 2008 - 10:11ActueelSecurity & Awareness
Redactie Computable
Redactie Computable

Veel maatregelen op het gebied van informatiebeveiliging zijn achterhaald. Zowel ondernemers als consumenten zouden kritischer moeten zijn als het gaat om het vertrouwen in beveiliging. Reden hiervoor is dat hackers steeds geraffineerder te werk gaan; tegenwoordig wordt informatie vaak gericht gemanipuleerd om doelbewuste effecten te bereiken. Sincerus Consultancy waarschuwt organisaties niet alleen op techniek te vertrouwen, maar naast een beveiligingsoplossing op maat ook eigen verantwoordelijkheid te nemen.

Om op een verantwoorde manier de ongekende mogelijkheden van de digitale maatschappij te kunnen blijven benutten, moeten we ons er continu van bewust zijn dat wat we lezen niet altijd perse correct is. Een ontvangen email is wellicht niet afkomstig van wie men denkt. Informatie op nieuwssites kan door hackers bewust gemanipuleerd zijn. En confidentiële informatie in een digitaal contract is wellicht gemanipuleerd zonder dat men het weet.
 
In het verleden brachten hackers veranderingen in websites vaak puur aan om bedrijven te sarren; tegenwoordig richten hackers een website doelbewust schade toe. Zo kunnen op een gehackte site gegevens worden toegevoegd of juist worden weggehaald waardoor de getoonde informatie niet meer correct is.
 
De betrouwbaarheid van informatie is in het gedrang door de nieuwe generatie computercriminelen met vaak diepere motieven. Digitale manipulatie van informatie over beursgenoteerde bedrijven kan leiden tot een daling van de beurskoers. Het opzettelijk wijzigen van cijfers in een digitaal jaarverslag kan een vertekend beeld van de financiële positie van een onderneming geven. En het aanpassen van prijzen van een webwinkel kan concurrenten in de kaart spelen en organisaties zelfs failliet doen gaan.
 
Informatiebeveiliging is van alle tijden en is continu in ontwikkeling. Bert Heitink, algemeen directeur bij Sincerus Consultancy: "Tegenwoordig hebben we niet meer de garantie van data-integriteit zoal we deze vroeger met de lakzegel hadden; toen was de inhoud van de boodschap exact zoals de zender hem gestuurd had. Tegenwoordig ontbreekt het ons aan een dergelijk controlemechanisme; digitale informatie wordt simpelweg voor waar aangenomen. Het is tijd dat werknemers zich niet langer veilig wanen met slechts de bestaande tools en technieken, maar continu alert zijn of de verkregen informatie daadwerkelijk klopt. Naast een beveiligingsoplossing op maat is het nemen van eigen verantwoordelijkheid hierbij cruciaal."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De Nieuwe Realiteit van OT Security

    Waarom kritieke systemen om een andere securityaanpak vragen

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Risico, risk
    Security & Awareness

    ABN Amro: mkb gebruikt ai, maar ontbeert beleid voor relevante risico’s

    Security & Awareness

    Wie is aansprakelijk?

    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naar daadwerkelijke risicoreductie

    Security & Awareness

    Dit zijn de grootste blinde vlekken in de it-omgeving

    Security & Awareness

    Simplificatie NIS2-richtlijn kan juist leiden tot meer complexiteit

    Security & Awareness

    Kort: Hack beïnvloedt omzet binnen 24 uur, Oranje-kijkers massaal online (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs