Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft frist Office Communications Server op

14 oktober 2008 - 22:48ActueelCloud & InfrastructuurMicrosoft

Een jaar na de grootschalige introductie, stelt Microsoft nu versie R2 van de Office Communications Server 2007 voor.

De softwaregigant stelde Microsoft Office Communications Server (OCS) 2007 R2 voor op de VoiceCon-beurs in Amsterdam. De nieuwe versie van de unified communication software – vooralsnog in beta – mikt nog meer op werken in teamverband (‘collaboration’) en legt de nadruk op mobility. Tegen februari 2008 moet de nieuwe versie helemaal klaar zijn.

Tijdens de voorstelling vergeleek Eric Swift, senior director bij Microsoft, de huidige transformatie van de telefoonindustrie met de overgang van een tikmachine naar een volwaardige tekstverwerker. "Die overgang verliep ook in tussenfasen, en net als toen zal het de kracht van software zijn die voor de verandering zorgt", klonk het. Swift toonde zich tevreden over de instap van Microsoft in de markt van unified communications en de keuze voor een duidelijke software-aanpak. Volgens Swift is zowat de helft van de ‘Fortune 500’ bedrijven ondertussen al licentiehouder van OCS. Hij verwees onder meer ook naar Shell, Volvo en Swisscom.

Next generation collaboration
De nieuwe versie heeft naast een karrenvracht aan vaak relatief kleine aanpassingen, een groot stuk ‘next generation collaboration’ functies meegekregen. Zo is er nu een Office Communicator Mobile client voor Nokia-smartphones, Blackberry’s en verschillende andere gsm’s met Java. "We hebben hierdoor dus ook een fixed mobile convergence oplossing voor onze software gecreëerd", zegt Swift.

Een andere belangrijke toepassing is nog de ondersteuning van videoconferencing in de webclient van Outlook. Daardoor is het ook mogelijk om een videoconferentie bij te wonen via je browser – dus zonder installatie van specifieke software. En ook inbellen op een virtuele meeting via een doodgewone analoge telefoon behoort nu ook tot de mogelijkheden: een functie die heel wat concurrenten vaak al lang aan boord hadden. Ontwikkelaars tot slot, kunnen hun hart ophalen aan nieuwe API’s en Visual Studio tools die het integreren van collaboration services in bestaande businessprocessen makkelijker moet maken.

Meer over

BesturingssystemenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    De CX-transformatie van Carglass met Genesys: mensen, data en journeys verbinden
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    PATS: drones als ongediertebestrijding (PATS Drones en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    IGV Fieldlab SAIL: een digitaal veiligheidsnet voor SAIL 2025 (Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    Versnellen beroertezorg met slimme StrokePointer in de ambulance (TrianecT, KPN IoT en Amsterdam UMC)
    Pijl naar rechts icoon

    Philips

    IWISH: AI‑gestuurde workflowoptimalisatie voor efficiëntere zorgprocessen (Philips Medical Systems BV, Almende BV, TU Delft, Leids Universitair Medisch Centrum, Philips Electronics Nederland BV, Syntho, Barco N.V., Workforce Optimizer, ARD Group, CONSULTECH DANIŞMANLIK A.Ş., MIA Teknoloji en Özel Bandırma Royal Hastanesi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Waarderen, high five, blij
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: SoftwareOne behoudt VMware-part­ner­schap, Linux voor Franse rijks­werk­plek (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    2026 ziet er glanzend uit voor ASML

    Cloud & Infrastructuur

    EuroNAS als alternatief voor VMware

    Overheid

    Hoe realiseer ik een soevereine in­for­ma­tie­huis­hou­ding? (Deel 2)

    Data & AI

    Benelux-consortium brengt soeverein ai-platform

    Cloud & Infrastructuur

    Nederland laat Arctische zeekabel lopen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs