Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Onderzoek: MKB-er vertrouwt op fingerspitzengefühl

15 oktober 2008 - 11:13ActueelWerkplek & Beheer
Redactie Computable
Redactie Computable

Nederlandse MKB ondernemers hebben veelal geen exact beeld van de financiële situatie in hun bedrijf. 50% geeft toe te vertrouwen op het “fingerspitzengefûhl” als het gaat om het financiële reilen en zeilen van hun onderneming. Dit is hoogst opmerkelijk in economisch onzekere tijden. Onderzoek van MKB Nederland leert, dat 66% van de MKB ondernemers weinig vertrouwen heeft in de economische ontwikkelingen voor volgend jaar.

Exact Online deed onderzoek onder 650 financieel verantwoordelijk bestuurders en eigenaren van bedrijven met minder dan 25 medewerkers. Van deze ondernemers weet 40% pas aan het einde van de maand hoe de onderneming er voor staat. Voor 31% blijft dat een mysterie tot het eind van elk kwartaal en 29% heeft dat inzicht pas na de jaarafsluiting.

Frank de Vos, directeur van Exact Online: "Er is veel ruimte voor verbetering. Het beperkte inzicht in het bedrijfsresultaat dat veel ondernemers kennelijk hebben, is zorgwekkend. Ondernemers beperken zich zo in de mogelijkheden om hun bedrijf tijdig bij te sturen. De huidige stand van de economie vraagt om actueel inzicht, zodat er tijdig beslissingen genomen kunnen worden."

Uit het onderzoek blijkt verder dat de groei in het gebruik van online boekhoudoplossingen, zoals Exact Online, doorzet. Ruim 15% van de ondervraagden gebruikt al een online boekhoudoplossing en ruim 20% geeft aan dat binnen een half jaar te gaan doen. Hier staat tegenover dat 30% in het geheel niet investeert in boekhoudsoftware en voor een derde van die groep is de computer in het geheel niet in beeld. Daar geschiedt de boekhouding nog volledig op papier.

Het volledige onderzoek leest u op http://pic.vicinity.nl/click.php?pom=proxi&destination=10d93dff482135488c4fa68b17d57f25&linkid=153983.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    HP en de rode lijn van Fantasia naar The Future of Work

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    Pax8 schudt met cloud-marktplaats de distributiewereld op

    OpinieSecurity & Awareness

    Wanneer elke seconde telt: voorbereid zijn op een cyberincident

    OpinieWerkplek & Beheer

    Werkapparatuur: top 5 ergernissen (en hoe ze te voorkomen)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs