Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Niemand doet honderd procent open source

29 oktober 2008 - 07:45ActueelSoftware & DevelopmentIBMMicrosoftRed HatSNS

Organisaties kunnen wel de wens hebben alleen open source software te gebruiken, maar dat is niet mogelijk. Sommige applicaties draaien alleen maar op Windows, waardoor toch een hybride ict-omgeving nodig is.

Het is voor een bedrijf niet makkelijk om helemaal over te stappen op open source software. Dat bleek dinsdag 28 oktober weer tijdens de open source conferentie in de Westergasfabriek te Amsterdam. Een groot deel van de bedrijfsapplicaties werkt niet op een ander besturingssysteem dan Microsoft Windows.

Veel van de applicaties die alleen werken op Windows zijn niche-applicaties, geschreven voor een kleine groep gebruikers. Tonny Lievers, senior hard- en softwareconsultant bij de gemeente Enschede, geeft het voorbeeld van de software Kikker. Dit programma wordt door ongeveer veertig gemeenten gebruikt voor het bewaren en organiseren van beelden die zijn gemaakt in het riool. "De software is gemaakt door één man. Ik weet niet of hij een softwareversie voor Linux gaat maken. Zoniet, dan moeten we dat zelf doen."

Niet op Linux

Ook Koos Werkman, apotheker bij de apotheek Tholen, kent het probleem dat niet alles draait op Linux. Hij heeft het hele serverpark op Linux draaien, maar voor de clients is dat niet mogelijk. Het systeem voor declaraties aan de zorgverzekeraar draait niet op een ander systeem dan Windows. "En gisteren ontving ik nog een bestand dat alleen te openen is met Excel."

SNS Bank, waarvan ict’er Emiel van Doorn sprak op de open source conferentie, gebruikt ook voor een groot deel van zijn ict-omgeving open source software. Toch draait daarnaast een infrastructuur gebaseerd op de IBM applicatieserver Websphere. De reden daarvoor is dat niet alle applicatieleveranciers ondersteuning bieden voor open source-applicatieservers als JBoss, dat dan draait op Linux van Red Hat of Novell. Teammanager SNS IT Van Doorn: "We zeggen tegen klanten dat we 99,9 procent betrouwbaar zijn. Dat kun je niet zeggen als je geen ondersteuning hebt voor alle producten."

Meer over

Linux

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ai ontslag banen
    ActueelData & AI

    Kort: China hackt ook Nederland, Moskou beheert Node.js-hulpprogramma, Nvidia groeit hard (en meer)

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelData & AI

    Ai maakt populaire programmeertalen nog populairder

    OpinieData & AI

    Van opensource naar ‘open washing’: waarom bedrijven nu misbruik maken van vertrouwen in licenties

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    AI data-analyse business consultancy
    ActueelData & AI

    Kort: Nieuwe ai-oplossingen van Netsuite en Xebia, data-analyse voor wielersport (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs