Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Digitale werkplek » Device & Endpoint Management » Desktop & Mobile Operating Systems

Motorola heeft nog jaar nodig voor Android-telefoon

04 november 2008 - 08:36ActueelDesktop & Mobile Operating SystemsMotorola

Motorola komt pas over een jaar met zijn eerste smartphone op basis van besturingssysteem Android. Het loopt hiermee flink achter op de concurrentie, die nu al de eerste Android-modellen op de markt heeft.

De Amerikaanse telecomproducent Motorola zegt nog een jaar nodig te hebben om zijn eerste smartphone met Android uit te brengen. Het bedrijf zet nu zwaar in op dat open source besturingssysteem van Google, maar is op achterstand begonnen. Concurrenten als HTC hebben nu al de eerste Android-toestellen uitgebracht. Telecomaanbieder T-Mobile heeft de G1 van HTC in zijn productportfolio opgenomen.

Vóór de Kerst

Ondertussen heeft Motorola nog ontwikkelwerk te doen. Dat zou vooral de hardware betreffen. Google benadrukt namelijk juist dat het telefoonfabrikanten een volledig, en functierijk, platform biedt. Het is echter mogelijk dat Motorola eigen functies wil inbouwen, om zich daarmee te onderscheiden van de concurrentie. Geruchten gaan al rond dat Motorola zich met zijn Android-telefoons wil richten op gebruikers van sociale netwerken, zoals LinkedIn en MySpace.

Het telecombedrijf, dat nu weer ontslagen doorvoert, zegt dat het zijn Android-toestellen uitbrengt op tijd voor het kerstseizoen. Dat is dus Kerst 2009. Vóór die tijd komt Motorola nog met nieuwe toestellen op basis van Windows Mobile. Die twee platformen, van respectievelijk Google en Microsoft, blijven over nu Motorola zijn smartphone-platformen terugbrengt.

Besparen

De nu doorgevoerde reorganisatie moet een besparing van zo’n zeshonderd miljoen dollar opleveren. In het komende jaar wil Motorola nog eens achthonderd miljoen dollar besparen. Het terugdringen van het aantal gebruikte smartphone-besturingssystemen en verschillende gsm-modellen moet daarbij helpen. Daarnaast legt Motorola minder nadruk op de Europese markt en meer op de Aziatische, waar nog veel groei valt te behalen.

Meer over

AndroidSmartphonesTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Windows 10
    Desktop & Mobile Operating Systems

    Ondersteuning Windows 10 gestopt; problemen in zicht

    Windows 10
    Desktop & Mobile Operating Systems

    Kort: Windows 10, Mistral, Salt Typhoon, TTNL Group, DeepL, algoritme-vertrouwen

    Desktop & Mobile Operating Systems

    Kort: TNO ontwerpt quantum proof chips, migratie Windows 10 naar 11 te laat (en meer)

    Desktop & Mobile Operating Systems

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    Desktop & Mobile Operating Systems

    Windows 10 blijft populairst ondanks naderend ‘pensioen’

    Deal
    Desktop & Mobile Operating Systems

    Protinus IT wint rijksbrede tender ‘Accessoires & Android Devices’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs