Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Microsoft: economie remt ERP en CRM niet

20 november 2008 - 07:133 minuten leestijdActueelData & AIMicrosoft
Pim van der Beek
Pim van der Beek

De zware tijden in de Nederlandse economie hebben volgens Microsoft nog geen gevolgen voor de verkoop van erp- en crm-pakketten. Volgens de softwareleverancier biedt de kredietcrisis zelfs volop kansen.

Microsoft ziet vooralsnog geen daling in de verkoop van crm- en erp-paketten door de kredietcrisis. Dat stelt Arjan Oude Kotte, director small en midmarket solutions en partners, in een interview met Computable tijdens Convergence, het gebruikers- en partnerevenement voor Microsoft Dynamics in Kopenhagen.

Oude Kotte: "We merken wel dat klanten iets voorzichtiger zijn met de overgang naar een nieuwe versie. De afweging of een update nu noodzakelijk is of nog even kan wachten, duurt langer. Bedrijven bezinnen zich op de budgetten overwegen of het nu het goede moment is om de meest ervaren werknemers, die een implementatie nu eenmaal vraagt, in te zetten. Het gaat dan vooral om bedrijven in de bovenkant van de markt."

Rendement

Binnen het midden- en kleinbedrijf is de investeringsbereidheid volgens Oude Kotte juist hoger. Al tekent hij daarbij wel aan dat dit afhankelijk is van de branche waarin dat bedrijf zich bevindt. Oude Kotte ziet de druk op investeringsrendement (return on investment) toenemen, doordat bedrijven hun doelstellingen binnen het fiscale jaar willen halen.

Als de economische situatie nog verder verslechtert, verwacht de leidinggevende dat vooral de aanschaf van erp-pakketten op de lange baan wordt geschoven. Maar hij benadrukt dat daar in de verkoopcijfers van nu nog geen aanleiding toe is.

Kans

Volgens Oude Kotte kunnen bedrijven ict juist inzetten om problemen tegen te gaan. Zo merkt hij dat er tegenwoordig meer vraag is naar de inzet van business intelligence (bi). "Bedrijven willen op korte termijn kunnen sturen aan de hand van rapporten en trends. Daarbij kunnen branchespecifieke oplossingen die onze partners ontwikkelen, helpen. Dat geldt vooral voor het mkb. Door de omvang van die bedrijven hebben die programma's vaak ook een korte implementatietijd. Binnen drie maanden is de software geïmplementeerd."

Oude Kotte noemt de kredietcrisis zelfs een kans: "Het is voor ons de mogelijkheid om marktaandeel te winnen en klanten de waarde van software voor hun bedrijfsvoering te laten zien. We staan daarin sterk omdat we een breed aanbod hebben. Deze economische situatie is voor veel bedrijven een moment om alle contracten nog eens naast elkaar te leggen. Daarbij wordt vaak overwogen om alle vraag onder te brengen bij één leverancier."

Meer over

Business Intelligence

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Crisis noopt Sun tot massa-ontslagen

    AchtergrondCarrière

    Kredietcrisis: kansen voor consultants

    Rajesh Patel
    ActueelCarrière

    Exact schrapt banen door kredietcrisis

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Vijf kredietcrisis-tips voor security

    Euro's, geld, papiergeld, winst (4x3)
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Financiële crisis biedt ICT-beheerder kansen

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    IDC: ‘Crisis beïnvloedt personeelsbeleid niet’

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs