Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

McAfee: verkoop security door Microsoft mislukt

24 november 2008 - 09:033 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieMcAfeeMicrosoft

Security-leverancier McAfee ziet Microsofts plan voor gratis antivirus als een mislukking van diens verkoopmodel voor security. “Gebruikers hebben hun stem uitgebracht; Microsoft OneCare heeft na twee jaar op de markt minder dan twee procent marktaandeel”, aldus pr-directeur Joris Evers van McAfee.

"Wij respecteren Microsofts besluit om uit de security-markt te stappen", reageert McAfee op Microsofts aankondiging van gratis antivirus voor consumenten. De security-leverancier interpreteert het stopzetten van Microsofts betaalde beveiligingspakket OneCare dus als een mislukking van diens verkoopmodel voor security.

"Consumenten hebben hun stem uitgebracht; OneCare heeft minder dan twee procent aandeel in de twee jaar dat het nu op de markt is", zegt wereldwijd pr-directeur Joris Evers van McAfee. "We begrijpen daarom dat Microsoft teruggaat naar haar core business en de beveiligingstaak overlaat aan de experts."

De security-leverancier verklaart in de officiële reactie: "Microsoft geeft het nu op en valt terug op een uitgekleed freeware-product. Dat komt niet tegemoet aan de security-behoeften van klanten. Dit is goed nieuws voor ons."

Andere aanpak

Microsoft spreekt dit tegen. Productmanager Amy Barzdukas ontkent dat dit een terugtreden uit de security-markt is. Noch het marktaandeel noch de concurrentie heeft Microsoft tot dit besluit gebracht. De softwareproducent wil juist meer pc’s en eindgebruikers beschermen en legt daarom de financiële lat lager voor malwarebescherming, verklaart de Microsoft-manager. "Als de huidige aanpak niet werkt om consumenten zo breed mogelijk te beschermen, dan moeten we een nieuwe aanpak kiezen."

Slapeloze nachten

McAfee zegt dat zijn eigen positie niet wordt bedreigd. De security-leverancier wijst op de forse toename in de hoeveelheid malware die wereldwijd rondwaart. "Consumenten hebben een betrouwbare adviseur en security-expert nodig, zoals McAfee."

Concurrent Sophos ziet ook geen gevaar voor zichzelf, maar zegt dat te danken aan de focus op de zakelijke markt. Security-leverancier Kaspersky zoekt groei ook al in de bedrijfsmarkt. "Ik denk wel dat de bazen bij McAfee en Symantec hier slapeloze nachten over hebben", zegt technologie-consultant Graham Cluley van Sophos. "Zij hebben altijd goed geboerd op de consumentenmarkt voor antivirusproducten. De moeilijke financiële tijden die er nu aankomen zijn al zwaar, maar deze aankondiging van Microsoft laat meer omzet verdampen."

Impact

Toch zal Microsofts nieuwe zakelijke model voor antimalware, namelijk gratis weggeven, een impact hebben op de security-industrie. Dat is ook al gebeurd bij de lancering van Windows Live OneCare in mei 2006. Die beveiligingssoftware, verkrijgbaar via een abonnementsconstructie, kreeg toen gemengde beoordelingen in recensies, maar zorgde wel voor opschudding in de security-markt. Volgens sommige analisten heeft het ook gezorgd voor prijsdalingen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Delftse Qualinx in volledig Europese productieketen

    Data & AI

    7 tips om ai-agents beter te beveiligen

    Innovatie & Transformatie

    Flinke impuls voor Deep Tech Fonds 

    Innovatie & Transformatie

    VivaTech tovert Champs-Élysées om in een immersieve techshow

    Overheid

    Kort: Pact Centric en Nextcloud voor soevereine werkplek overheid, Zwitsers succes voor Netinium (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Geen bal aan

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs