Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Rabo Vastgoedgroep legt beheer buiten de bank

05 december 2008 - 13:533 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieAtosDatamonitorKPNRabobank

Rabo Vastgoedgroep legt het beheer van de ict-infrastructuur grotendeels buiten de Rabobank. Atos Origin zal het it-beheer uitvoeren; een overeenkomst met een netwerk- en telefoniebeheerder is aanstaande.

Rabo Vastgoedgroep besteedt het beheer van de it-infrastructuur uit aan Atos Origin. Ook zoekt het vastgoedbedrijf van de Rabobank nog naar een partner voor het beheer van het netwerk (wide en local area network) en de telefonie (vast en mobiel). Momenteel verzorgt KPN het mobiele telefonieverkeer en het beheer van het wan.

De onderneming heeft gekeken of het het it-beheer kon onderbrengen bij Rabobank Groep ICT. "De it-processen en -standaarden van een bank wijken toch te veel af van die van een vastgoedspecialist. Dat is meer een projectenorganisatie", vertelt Ralph Hofman van Blinklane, het adviesbureau dat de aanbesteding begeleidt.

Wel wijst Hofman erop dat Groep ICT de behuizing (‘housing’) van de centrale it-infrastructuur zal leveren. De uitwijklocatie van het rekencentrum is naar Best verhuisd, waar een computercentrum van Rabobank staat. Op termijn zal de rekencentrumlocatie van Rabo Vastgoedgroep in Hoevelaken worden verhuisd naar Boxtel, waar een nieuw datacentrum als twincentrum van de locatie in Best komt te staan.

Regie
Tot de taken van Atos Origin behoren het verlenen van helpdeskdiensten, het werkplekbeheer en het leveren van rekencentrumdiensten. Ook krijgt de automatiseerder een regiefunctie: het stuurt ook de partner voor het netwerk- en telefoniebeheer aan. Rabo Vastgoedgroep richt een eigen regieorganisatie van tien mensen in om de aanbodkant (de leveranciers) en de vraagkant (de ict-behoeften in de verschillende divisies, zoals projectontwikkeling, commercieel vastgoed, vastgoedfondsen en fondsenbeheer) op elkaar af te stemmen.

Over de waarde van het vijfjarig contract worden geen uitspraken gedaan. Volgens een schatting van de Britse nieuwsdienst Datamonitor gaat het om zo’n veertig miljoen dollar.

Niet marktconform
Rabobank kocht eind 2006 een groot deel van Bouwfonds (toentertijd onderdeel van ABN Amro). Daarna is Rabo Vastgoed geintegreerd in één van de divisies van (Rabo) Bouwfonds. Tijdens deze integratie is ook de infrastructuur gestandaardiseerd. Het Rabo-onderdeel bestaat inmiddels uit vier decentraal operende divisies, waaronder FGH Bank. Deze bank staat overigens los van de uitbestedingsovereenkomst en blijft zijn ict-beheer zelf regelen.

Met de uitbesteding van deze centraal georganiseerde standaard-ict verwacht het vastgoedbedrijf de continuïteit van de dienstverlening te waarborgen waarbij de kwaliteit minimaal op hetzelfde niveau blijft. Ook wil het via outsourcing beter in staat zijn om met de ict-infrastructuurmiddelen te kunnen inspelen op veranderende klantbehoeften bij de divisies. Volgens Hofman zit de toegevoegde waarde ‘m dan vooral in flexibiliteit (flexibelere kosten, standaardisatie en daardoor een betere integratie en informatie-uitwisseling).

Een andere reden voor outsourcing is dat het beheer van 1400 werkplekken niet meer volgens marktconforme tarieven plaatsvond, vertelt Hofman. "De schaal is daarvoor te klein." Dat Rabo Vastgoedgroep veel gebruikmaakte van inhuurkrachten (26 mensen ten opzichte van vijf man vast personeel) speelt minder een rol, beweert de adviseur van Blinklane. Het quintet vaste automatiseerders gaat over naar Atos Origin.

Meer over

ConsultingDienstenWerkplekbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    Handelsoorlog zet druk op technologiesector, maar biedt ook kansen

    OpinieSoftware & Development

    Softwareontwikkeling: tijdperk van óf kopen óf bouwen is voorbij

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Stem nu voor de Computable Awards 2025!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs