Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
HP

HP Belux rekent op nulgroei voor 2009

10 december 2008 - 15:28ActueelInnovatie & TransformatieHP Inc.

HP Belux ging het voorbije jaar in euro 3 à 4 procent achteruit. 2009 zal niet veel beter zijn, want net als Agoria verwacht HP Belux-ceo Alain Sohet een nulgroei.

De HP-groep haalde wereldwijd in het boekjaar 2008 een omzet van 118,4 miljard dollar met een operationele winst van 11,8 miljard dollar. En hoewel de activiteit printing (IPG) een belangrijke bijdrage levert aan de marge is het aandeel ervan aan het afnemen – van 80 procent 4 à 5 jaar geleden naar 40 procent vandaag, ten voordele van PSG (pc’s) en TSG (servers, opslag en services).

TSG is goed voor 45 procent van de verkoop, IPG voor 22 procent en PSG voor 33 procent. Europa genereert 42 procent van de omzet, of zo’n 50 miljard dollar, tegenover hetzelfde aandeel voor de Amerika’s en 16 procent voor Azië-Pacific. EDS valt voortaan onder de afdeling PSG.

In de Belux draaide HP een omzet van 820 miljoen euro, 4 à 5 procent minder dan vorig jaar. EDS klokte bij ons af op een omzet van 234 miljoen euro. Samen wordt dat met andere woorden een groep met een omzet van meer dan een miljard euro, die bovendien de nummer 1 op de it-dienstenmarkt wordt (wat trouwens vandaag al het geval lijkt). HP was al marktleider in printing, Unix- en x86-servers, disc storage en beheersoftware.

Voor EDS verwacht Belux-ceo Eric Van Bael dat de geplande ontslagen zouden kunnen teruggebracht worden van 300 naar 254 mensen. Daarbij komen nog de 24 geschrapte jobs bij HP. De integratie zou in augustus volgend jaar moeten worden afgerond. Maar "dat heeft tijd nodig en we nemen onze tijd", aldus Sohet. Hij zegt trouwens al opportuniteiten te zien in de twee klantenbestanden: EDS is de nummer 1 in België in de publieke sector en de nummer 2 in de financiële sector.

Alain Sohet zegt echter voorzichtig te zijn en "net als Agoria een nulgroei te verwachten voor het komende jaar."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    MagazineInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Onzekere inkoper

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs