Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Geen afspraken over tariefsverlaging huurling’

15 december 2008 - 10:54ActueelCarrièreAtosBrunel ITCapgeminiCGIOrdina

Volgens vier grote ict-dienstverleners zijn er geen gezamenlijke afspraken gemaakt over tariefsverlaging van onderaannemers. Het zou toeval zijn dat alle verzoeken tot prijsverlagingen gelijktijdig zijn verstuurd.

Het is niet zo vreemd dat verschillende ict-dienstverleners bijna gelijktijdig een brief aan hun onderaannemers stuurden voor een lager tarief. Dat zeggen de vier ict-dienstverleners die de afgelopen maand een brief stuurde aan hun onderaannemers. In de brief vragen zij om een tariefsverlaging voor geleverde diensten. "Als je goed wilt inspelen op de onzekere marktsituatie, ontkom je er niet aan om dergelijke acties te nemen. Het verbaast ons daarom niet dat onze concurrenten dit ook doen", stelt een woordvoerder van Atos Origin.

Ook Logica spreekt tegen dat de vier dienstverleners onderling afspraken hebben gemaakt over tariefsverlaging. Een woordvoerder denkt dat de brieven ongeveer gelijktijdig zijn verstuurd omdat het einde van het jaar in zicht komt. Ook branchevereniging ICT~Office gaat uit van toeval. "Ik kan me voorstellen dat een opdrachtgever onder druk van de markt de tarieven gaat verlagen", aldus de voorlichter.

 

Kopieergedrag

Verkoopdirecteur Frans Schonk van Capgemini was zelfs zeer verbaasd om te zien dat anderen de brief ook verstuurd hebben. "De ict-branche munt niet uit in onderlinge afspraken. Meestal concurreren we elkaar de pan uit." Directeur Gerjan Mazenier van Brunel ICT noemt het kopieergedrag. "Van de inkoopkant snap ik het ook wel. Maar het is een ouderwetse reactie."

De ict-dienstverleners Atos Origin, Capgemini, Logica en Ordina stuurden hun onderaannemers een brief waarin zij vragen de tarieven voor het komend jaar te verlagen. Alle vier de dienstverleners noemen de slechte economie als reden voor de tariefsverlaging. De onderaannemers zijn vooral boos over de manier waarop de tariefsverlaging wordt doorgevoerd.

Meer over

Consulting

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder

    Partnerartikel
    AdvertorialCloud & Infrastructuur

    Hybride cloud: belofte of valkuil?

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder De hybride cloud is de belofte van dit moment. Organisaties zien een model voor zich...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    OpinieData & AI

    Van uitvoerder naar regisseur: hoe ai werk en talent samenbrengt

    Eddie van Marum
    Carrière

    Hoe de overheids-it minder afhankelijk wordt van externen

    M&A, Fusie & Overname
    ActueelSecurity & Awareness

    Cybersecurity is business

    OpinieSecurity & Awareness

    Cloud-soc stelt nieuwe eisen aan teams, tools en processen

    Michael Teichmann
    AchtergrondCarrière

    Topmanager onderschat digitale dreiging schromelijk

    Fiod
    ActueelCarrière

    FIOD verhoort Rodeo-oprichter Vos

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs