Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Check Point koopt security-tak van Nokia

24 december 2008 - 09:51ActueelCloud & InfrastructuurCheck PointNokia
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Check Point Software koopt de beveiligingstak van Nokia. Die fabrikant van mobiele telefoons zette zijn divisie voor firewalls twee maanden te koop.

Mobieltjesfabrikant Nokia is van zijn divisie af voor beveiligingsproducten. Het bedrijf heeft een koper gevonden in Check Point Software Technologies, die bedrijfsfirewalls en het consumentenproduct ZoneAlarm levert. De Finnen doen hun security-tak voor een niet bekendgemaakt bedrag de deur uit. Woordvoerders verklaren dat het bedrijf zich nu meer kan concentreren op zijn zakelijke telecomklanten. Die leveren vaak zelf al beveiligingsproducten aan zakelijke eindgebruikers.

Flinke concurrentie

De security-divisie is in oktober 2008 openlijk in de etalage gezet. Nokia zei toen al in gesprek te zijn met een niet bekendgemaakte investeringsmaatschappij. De telecomproducent had in september 2008 al laten weten dat het zijn strategie voor beveiligingstoepassingen, zoals firewalls, herziet.

Volgens onderzoeksbureau Gartner hadden de beveiligingsproducten van Nokia te lijden onder flinke concurrentie van Check Point. Die leverancier, tevens partner van Nokia, levert sinds enige tijd toepassingen onder eigen naam. Gartner verwachtte in oktober 2008 al dat Check Point uit is op flinke uitbreiding. De koop van Nokia's security-tak bevestigt dit.

Uitbreiden

De koper meldt nu dat het zijn productportfolio fors gaat uitbreiden, met beveiligingsapparatuur die het in eigen beheer ontwikkelt, fabriceert en ondersteunt. Topman Gil Shwed van Check Point verwacht in 2009 zeker honderd miljoen dollar meer omzet te halen uit security-producten. De overname van Nokia's security-tak wordt in het eerste kwartaal van komend jaar afgerond.

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia N97 mobiele computer

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia zet Lotus Notes op smartphones

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia-veteraan leidt Symbian-stichting

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia zoekt koper voor security-tak

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Business partners teleurgesteld in Nokia

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Goedkope concurrent zet Nokia onder druk

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs