Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

CES: Cisco presenteert consumentenproducten

07 januari 2009 - 18:23ActueelCloud & Infrastructuur

Netwerkbedrijf Cisco stapt in de markt voor draadloos audio en video en is daarmee plotsklaps een concurrent van Philips geworden, die deze markt (naast Sonos en Logitech) lange tijd domineerde.

Op de Consumer Electronics Show (CES) die in Las Vegas plaatsvindt, kondigt Cisco zijn productlijn Wireless Home Audio aan. Eigenlijk een activiteit van dochter Linksys, bekend van apparatuur voor draadloze routers.

Wireless Home Video is een systeem waarbij audio met behulp van wifi naar apparatuur in andere vertrekken wordt gestuurd. De bestanden kunnen op een pc of netwerkschijf staan. Met door Cisco ontwikkelde software – Media Importer – kunnen multimediabestanden worden geïndexeerd, maar ook kunnen albumcovers van internet worden opgehaald. Cisco is een samenwerking aangegaan met internetdiensten als Rhapsody en RadioTime.

Ook is een Media Hub aangekondigd die drie HD streams tegelijk kan verwerken. De nieuwe producten – vanaf 300 euro – worden in maart in Nederland verwacht.

De nadrukkelijke verschuiving naar consumtenelektronica voor een netwerkbedrijf zat overigens al langer in de pijplijn. Cisco zit tegenwoordig ook in de markt voor kabelmodems. In 2006 meldde de Financial Times al dat het bedrijf van plan was om consumententelefoons, radio’s en home cinema sets voorzien van de laatste netwerktechnologie te lanceren. Het bedrijf nam onder meer Kiss Technology over dat DVD-spelers, videorecorders en plasma-tv’s met netwerktechnologie ontwikkelde.

De audiomarkt is echter nieuw voor het Amerikaanse bedrijf. Philips lanceerde enkele jaren geleden een draadloos concept onder de noemer Streamium. Met name de door Cisco ontwikkelde Conductor doet daar sterk aan denken. Een massamarkt is het overigens nog lang niet.

Op de MacWorld Expo – die tegelijk met CES begon in San Francisco kondigde Cisco trouwens ook nog een iPhone App voor gebruikers van WebEx Meeting Center en Uified MeetingPlace, onlinediensten voor het delen van bestanden.

Meer over

Architectuur

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Joost Smit
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden zet Google Cloud in

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    QR Computable Kort 15 aug '25
    ActueelData & AI

    Kort: NL-data op kernenergie, ai-incidenten kosten 8 procent, phishing via QR (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs