Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Deeltijdwerkende ICT’er blijft zeldzaamheid

12 januari 2009 - 16:41ActueelCarrière
Heleen van Roon
Heleen van Roon

De ict'er met een deeltijdbaan is nog altijd zeldzaam. Op dit moment werkt zes procent van de automatiseerders parttime, meldt consultancybureau De Breed en Partners. Dat is nauwelijks meer dan twee jaar geleden.

Hoewel menig ict'er laat weten meer tijd voor zichzelf te willen, is het aantal automatiseerders dat een deeltijdbaan heeft het afgelopen jaar nauwelijks gestegen. In februari 2007 werkte vijf procent van de automatiseerders 32 uur of minder. Nu, bijna twee jaar later, ligt dat percentage op zes procent.

Toch laat menig ict'er weten meer tijd voor zichzelf te willen. Zo bleek onlangs uit de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden dat de meeste werknemers in de ict wekelijks het liefst 25 tot 28 uur werken.

Ouderwets

Volgens Huug Brinker van vakbond De Unie worden verzoeken om deeltijdwerk gemakkelijk afgewezen. "Het is bijzonder dat een jonge bedrijfstak als de ict met dit soort vraagstukken zo ouderwets omgaat", zegt Brinker daarover. "De bestaande arbeidsvoorwaarden zijn vooral gebaseerd op het kostwinnersschap, maar het gezin van tegenwoordig zit niet meer zo in elkaar."

Regel goede secundaire arbeidsvoorwaarden!

– Bereid je goed voor bij een arbeidsvoorwaardengesprek. Weet wat gangbare voorwaarden voor jouw functie zijn. Kom niet met eisen die daar ver boven liggen.
– Bepaal vooraf wat je minimaal wilt bereiken.
– Ken je onderhandelstijl en verdiep je ook in andere onderhandelstijlen en -technieken.
– Blijf tijdens het gesprek rustig, zelfverzekerd en zakelijk.
– Ga niet in op het eerste bod. Wees geduldig en laat je niet intimideren of van je standpunt brengen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    ICT’er wil meer tijd voor zichzelf

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    ‘ICT ouderwets in secundaire arbeidsvoorwaarden’

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Werkende ouders het beste af bij ICT-bedrijf

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    ICT’ers zijn goed opgeleid

    3 reacties op “Deeltijdwerkende ICT’er blijft zeldzaamheid”

    1. Jeroen schreef:
      13 januari 2009 om 08:17

      Tsja, als het criterium voor deeltijdwerk 32 uur of minder is dan snap ik het lage percentage wel.
      Ik ken echter een heel aantal collega’s dat 4 x 9 uur werkt (waaronder ikzelf) en dus ??n dag in de week vrij is. Persoonlijk noem ik dat ook deeltijdwerk. Als je dit meerekent kom je, volgens mij, op veel hogere percentages.

      Login om te reageren
    2. Peter schreef:
      13 januari 2009 om 10:44

      De consultancy wereld is nogal conservatief. Maar zelf ben ik al ruim 12 jaar deeltijd bezig en in de praktijk gaat dit vaak goed. Kwestie van goede afspraken maken.
      Op persoonlijk vlak heb je gewoon veel meer rust in je donder en wordt je leven evenwichtiger.

      Login om te reageren
    3. Nes schreef:
      14 januari 2009 om 18:01

      Zolang de ICT’ers geen lid zijn van een vakbond en zolang vakbond, medenzeggenschap en CAO vieze woorden zijn binnen dit vakgebied… Wat kun je dan anders verwachten?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs