Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Servoy biedt doe-het-zelf iPhone-toepassingen

13 januari 2009 - 16:163 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurServoy
Diederik Toet
Diederik Toet

Met de iPhone Application Builder van het Nederlandse softwarebedrijf Servoy kunnen automatiseerders en zakelijke eindgebruikers eenvoudig en 'on-the-fly' crm-toepassingen voor smartphones bouwen.

De Amersfoortse softwareleverancier Servoy heeft een ontwikkelplatform gebouwd waarmee eindgebruikers zelf hun zakelijke crm-toepassingen voor de iPhone en andere smartphones kunnen samenstellen. Naar eigen zeggen biedt het bedrijf daarmee als enige de mogelijkheid om ‘on-the-fly' en zonder kennis van programmeercodes SQL-databases via de smartphone te benaderen. 'On-the-fly' betekent dat het direct kan worden gebouwd zodra dit is gewenst.

Het bedrijf biedt een gratis 'community edition', waarbij het ontwikkelplatform en het uiteindelijke crm-product beschikbaar is voor maximaal vijf gebruikers. Ook zijn het platform en het product beschikbaar via commerciële licenties, waarbij per actieve gebruiker wordt betaald. "De kosten daarvan zijn laag, zeker als je ze vergelijkt met bijvoorbeeld een .NET-platform", vertelt Jan Aleman, oprichter en algemeen directeur van Servoy. "Bovendien is de ontwikkelperiode veel korter."

Softwarehuizen en bedrijven

Aleman vertelt dat de iPhone Application Builder vooral interessant is voor softwarehuizen, "voor de mobiele aanvulling op hun bestaande crm-applicaties. Het is voor hen een extra verkoopargument". Hij vervolgt: "Maar ook bedrijven die delen van bestaande databases of applicaties willen ontsluiten. Daarvoor is dan wel goede kennis van de structuur van de database nodig. Vaak hebben bedrijven interne kenniswerkers die er verstand van hebben."

Het ontwikkelplatform is geoptimaliseerd voor toepassingen op de iPhone. Omdat de toepassingen als webdienst binnen de browser draaien, zijn ze echter ook te gebruiken op veel andere smartphones. Aleman: "Het is een beetje afhankelijk van de browser die op het toestel zit. Smartphones die draaien op Windows Mobile ondersteunen geen Javascript en Ajax, waardoor sommige functies niet goed werken."

Toveren

Per smartphone zijn de afmetingen en de uitstraling van de toepassing aan te passen, zegt Aleman. Daarvoor kunnen de stylesheets worden gewijzigd. "Servoy kan niet toveren, maar we geven programmeurs wel de mogelijkheid tot aanpassing."

Het bouwen van de iPhone-toepassing vindt plaats met een webprogramma (software-as-a-service) of geheel lokaal (‘on premises'). Gebruikers kunnen zelf databases en tabellen koppelen en voorzien van de gewenste metadata. Het maakt niet uit wat de locatie van de databases is. Het ontwikkelplatform is volgens Aleman inzetbaar voor alle applicaties die datagestuurd zijn.

Servoy

Servoy is een Nederlandse softwareleverancier die zijn producten voornamelijk als webdienst (software-as-a-service) aanbiedt. Het hoofdkantoor is gevestigd in Amersfoort, waar 22 mensen werken. In Californië heeft de onderneming nog een verkoopkantoor en ongeveer 45 medewerkers en in Roemenië staat een locatie waar vijftien programmeurs werken.

De helft van de omzet van het softwarebedrijf komt uit de Verenigde Staten, een kwart uit Nederland en de rest voornamelijk uit overig Europa. Tien procent van de omzet wordt in de rest van de wereld gegenereerd, van Azië tot Afrika en Australië, vertelt Aleman. Zijn klanten zijn voornamelijk kleine en middelgrote automatiseerders die vaak verticale productgroepen als zorg en logistiek hebben.

Meer over

iPhoneSmartphones

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Weinig zakelijke applicaties op iPhones’

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Zakelijke iPhone vereist security en beheer

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nederland telt 35.000 zakelijke iPhones

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Apple verbetert besturingssysteem voor iPhone

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs