Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

ESET verwacht weinig goeds in 2009

14 januari 2009 - 10:17ActueelInnovatie & Transformatie
Mireille Sampimon
Mireille Sampimon

Softwareleverancier ESET voorspelt dat in 2009 het aanbod van schadelijke nep beveiligingssoftware sterk groeit. Daarnaast zullen kwaadwillenden gebruikmaken van online advertenties en zich richten op populaire browsers en op andere besturingssystemen dan Windows.

Nienke Ryan, product- en strategiemanager van SpicyLemon, distributeur van ESET: "Cyber-criminelen worden steeds slimmer en spelen in op de gemoedsrust van de mens. Consumenten onzeker maken is de kracht van de virusschrijvers en belemmert de computervrijheid van de gebruiker."

Er wordt dit jaar meer anti-malware aangeboden die geen functie heeft, en gericht is om afnemers geld afhandig te maken. De nep software zal op een slimmere, meer overtuigende manier te koop worden aangeboden, bijvoorbeeld via social engineering, ofwel door misbruik te maken van goede bedoelingen van computergebruikers.

Verder verschijnen er steeds meer advertenties die naar twijfelachtige sites linken. Dit is mogelijk, omdat de sites die de advertentieruimte aanbieden over het algemeen de reclames nauwelijks controleren op inhoud. Bovendien zal het aantal aanvallen op populaire browsers toenemen, aangezien dit de meest gebruikte software is.

Daarnaast lopen mobiele apparaten en meer besturingssystemen dan alleen Windows risico. SpicyLemon verwacht meer aanvallen te zien op WebKit-browsers zoals op de iPhone en Google-Android telefoons. Wat betreft de besturingssystemen zullen OS X en Linux meer malware te verduren krijgen, gezien de toenemende populariteit van die systemen.

Ryan verwacht ook dat de misbruik van zogeheten captcha’s toeneemt. "Deze plaatjes met cijfers en letters moeten worden overgetikt ter verificatie om bijvoorbeeld een account te openen of een blogartikel te plaatsen. Spammers zetten nu sites op waarop deze captcha’s worden ingevuld. Daarmee openen zij vervolgens Hotmail- of Gmail-accounts waarmee ze gemakkelijker spamfilters kunnen passeren."

De lijst verwachtingen wordt verder gevuld met een verbetering van technieken om malware te verbergen en gebruik van meer uiteenlopende bestanden (PDF, javascript, mediabestanden) om antivirus-software te omzeilen. Social engineering aanvallen zullen specifieker en gerichter worden en malware richt zich op geld verdienen in plaats van het alleen infecteren van een systeem zoals vroeger het doel was. Tenslotte groeit dit jaar de hoeveelheid malware voor virtuele computers en maken malware-schrijvers gebruik van deze virtualisatietechnologie om botnets beter te verbergen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    Productiviteitsgroei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitalisering en innovatie speerpunt bij Productiviteitsagenda

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs