Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Een Excel-lerende of excellerende organisatie?

15 januari 2009 - 10:263 minuten leestijdOpinieGovernance & PrivacyAfasMicrosoft

Als erp-leverancier vragen klanten ons vaak wie onze grootste concurrent is. Gekscherend, maar ook waarheidsgetrouw, roepen wij dan: Excel!

Excel made by Microsoft, welke organisatie is er niet groot mee geworden? Een eenvoudig spreadsheetprogramma met zeer veel mogelijkheden om gegevens te analyseren en te presenteren.

In de loop van de tijd worden meer en meer bedrijfsgegevens in Excel verwerkt en komen terugkerende werkzaamheden aan de orde. Primaire en bedrijfskritische processen worden vervolgens met VBA (Visual Basic for Applications) geprogrammeerd en aan elkaar geknoopt. Door de uitgebreide mogelijkheden van Excel groeien deze inmiddels forse applicaties (op dat moment vaak meer dan één) uit tot de backbone van de organisatie. Herkenbaar? Het onderhoud van Excel is inmiddels toevertrouwd aan systeembeheer, een neefje van de baas of een externe, weinig flexibele en dure partij. Meerdere personen en afdelingen werken met dezelfde bestanden en vertrouwen op de juistheid van informatie en analyses. Excel is met vallen en opstaan met de organisatie meegegroeid. Of is het andersom? We spreken in dat geval over een Excel-lerende organisatie. Nederland zit er vol mee. Ik geef die bedrijven in eerste instantie ook geen ongelijk. Iedere medewerker kent Excel en kan er in meer of mindere mate mee werken. De investering is overzichtelijk en kennis van dure netwerken en servers om software professioneel in de lucht te houden is veelal niet in huis.

Een organisatie kan ook kiezen om een excellerende onderneming te zijn. Excellerend in de zin dat maatschappij, milieu, medewerkers en kanten/leveranciers een zorgvuldig en afgewogen onderdeel vormen binnen de organisatie. De redenen om excellerend te ondernemen zijn legio. Zo wil men wellicht beter inzicht hebben in bedrijfsprocessen en de mogelijkheden voor verbetering ervan. Of wil men de tevredenheid van klanten en/of medewerkers vergroten. Ook kan de wens bestaan (of door wetgeving gedwongen worden) om efficiënter en goedkoper om te gaan met grondstoffen en afvalstoffen. Maar ook inzicht in de huidige en toekomstige wet- en regelgeving en de hiermee gepaard gaande investeringen zijn belangrijke argumenten.

Kan je in dit geval met Excel nog wel excellerend zijn? Is het niet noodzakelijk om processen optimaal te laten verlopen en de productiviteit te verbeteren door de inzet van slimme erp-software? Willen en kunnen concurreren met verouderde automatisering of afzonderlijke automatiseringsoplossingen zonder goede integratie is naar mijn mening een lastige opgave. Simpel gezegd: de juiste inzet van erp-software leidt tot meer winst. Met name meer winst door minder bedrijfskosten.

Interessant of noodzakelijk? Ik zal via deze weblog regelmatig digitaal bij je aankloppen om de vele voordelen van erp-software te presenteren.

Martijn Delahaye
Product Marketingmanager ERP
AFAS ERP Software

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelSecurity & Awareness

    Microsoft laat gat in Excel ongemoeid

    Computable.nl
    OpinieInnovatie & Transformatie

    Geen BPM belasting op ERP

    Eén reactie op “Een Excel-lerende of excellerende organisatie?”

    1. Jan van Leeuwen schreef:
      19 januari 2009 om 14:17

      Er bestaat ook open source erp-software, Compiere of Adempiere, dat bespaart dure licenties.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs