Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Lotusphere – SAP integreert Lotus-applicaties

19 januari 2009 - 21:12ActueelSoftware & DevelopmentIBMSAP
Jolein de Rooij
Jolein de Rooij

IBM en SAP brengen in maart een applicatie op de markt waarmee gebruikers samengestelde SAP-applicaties kunnen aanroepen vanaf hun Notes-desktop. Tachtig van IBMs grootste honderd klanten zijn ook afnemers van SAP-producten.

IBM en SAP brengen in maart Alloy op de markt, een applicatie waarmee Notes-gebruikers toegang krijgen tot data uit SAP-toepassingen. Dat maakten beide bedrijven bekend op de eerste dag van Lotusphere in Orlando, Florida.

Michael Rey, senior vice president en general manager van SAP: "In twee jaar tijd hebben we vanaf scratch samen een product gebouwd voor informatiewerkers. Die kunnen daardoor hun zakelijke gegevens gebruiken binnen Lotus Notes. Ze kunnen dus blijven werken binnen een softwareomgeving met een look en feel die ze al kennen." 

Alloy wordt geleverd met een standaardverzameling workflows en rapporten. Ontwikkelaars kunnen deze aanpassen met bestaande Lotus Domino- en SAP-tools. Alloy bouwt voort op project Atlanta, dat tijdens Lotusphere 2008 officieel van start ging. Bob Picciano, general manager Lotus Software: "Alloy biedt een rijkere ontwikkelomgeving, omdat ontwikkelaars nu gebruik kunnen maken van de Domino Designer en van XPages." Xpages is een techniek die het verbinden van gegevens uit de Domino-database vergemakkelijkt.

IBMs grootste klanten zijn ook SAP-gebruikers

Tachtig van IBMs grootste honderd klanten zijn ook afnemers van SAP-producten. Alloy integreert Lotus Notes met de SAP Business Suite, en stelt gebruikers daarmee in staat om samengestelde SAP-applicaties aan te roepen vanaf hun Notes-desktop.

SAP Business Suite is een familie van toepassingen voor het beheren van zakelijke processen. Hiertoe behoren applicaties voor Customer Relations Management (CRM), Enterprise Resource Planning (ERP), Product Lifecycle Management (PLM), Supply Chain Management (SCM) en Supplier Relationship Management (SRM).

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    SAP en IBM integreren Business Suite en Notes

    Lotus Notes
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    IBM-partners poetsen Lotus-imago op

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs